Policisté v Bydžově zasahovali brutálně. Bez důvodu, míní studentský aktivista

14.03.2011 7:01

Podle jednoho z účastníků shromáždění v Novém Bydžově byla akce mírumilovná. I přesto na ní však zasahovali policisté, kteří využívali brutálních praktik.

Policisté v Bydžově zasahovali brutálně. Bez důvodu, míní studentský aktivista

Podle studentského aktivisty Martina Marka policisté novobydžovské protestní shromáždění Tomů, zelených či obhájců lidských práv rozehnali nepřiměřeně brutálním způsobem.  Student se se svými výhradami k policejnímu zásahu svěřil Deníku Referendum.

Sledujeme téma Romové v Bydžově

"Je nepochopitelné, proč Policie ČR zvolila takto brutální formu zásahu proti neagresivní skupině lidí, kteří nekladli žádný odpor, na policisty neútočili ani se útoku těžkooděnců nebránili," zahájil výčet výhrad na adresu policejního sboru Marek. A ve vyjmenovávání jejích přečinů pokračoval.

Obušky i výbušky

"Je nepochopitelné, proč jízdní policie klusem najela do stojících a sedících lidí. Je nepochopitelné, proč policie vůbec nasadila těžkooděnce.  Je nepochopitelné, proč těžkooděnci kromě klasických obušků používali celokovové teleskopické obušky. Je nepochopitelné, proč zasahující těžkooděnci nebyli označeni podle zákona, i když na to byli demonstranty opakovaně upozorňováni. Je nepochopitelné, proč policie použila výbušky proti nenásilnému shromáždění," vyjmenoval student řadu prohřešků ozbrojeného sboru.

On sám přitom od policistů dostal podle svých slov "velmi silný úder teleskopickým obuškem zezadu do nohou."

Protestní shromáždění začalo v Novém Bydžově před jedenáctou dopoledne a vydalo se od místního hřiště směrem k nahlášené trase pochodu DSSS a neonacistů.

Po celou dobu průběhu bylo podle studenta nenásilné a mírové, použití síly ze strany policistů tak hodnotí jako neoprávněné.

Psali jsme:
Pochod Vandase skončil. Jeden Rom byl v bezvědomí
Vandas: Do Bydžova si boxer neberu. Policisté jsou na naší straně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

7:55 „Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy

TÝDEN V MÉDIÍCH Ústřední vojenská nemocnice měla ihned jasno, že nákaza prezidenta Miloše Zemana cov…