Policisté v Bydžově zasahovali brutálně. Bez důvodu, míní studentský aktivista

14.03.2011 7:01

Podle jednoho z účastníků shromáždění v Novém Bydžově byla akce mírumilovná. I přesto na ní však zasahovali policisté, kteří využívali brutálních praktik.

Policisté v Bydžově zasahovali brutálně. Bez důvodu, míní studentský aktivista
reklama

Podle studentského aktivisty Martina Marka policisté novobydžovské protestní shromáždění Tomů, zelených či obhájců lidských práv rozehnali nepřiměřeně brutálním způsobem.  Student se se svými výhradami k policejnímu zásahu svěřil Deníku Referendum.

Sledujeme téma Romové v Bydžově

"Je nepochopitelné, proč Policie ČR zvolila takto brutální formu zásahu proti neagresivní skupině lidí, kteří nekladli žádný odpor, na policisty neútočili ani se útoku těžkooděnců nebránili," zahájil výčet výhrad na adresu policejního sboru Marek. A ve vyjmenovávání jejích přečinů pokračoval.

Obušky i výbušky

"Je nepochopitelné, proč jízdní policie klusem najela do stojících a sedících lidí. Je nepochopitelné, proč policie vůbec nasadila těžkooděnce.  Je nepochopitelné, proč těžkooděnci kromě klasických obušků používali celokovové teleskopické obušky. Je nepochopitelné, proč zasahující těžkooděnci nebyli označeni podle zákona, i když na to byli demonstranty opakovaně upozorňováni. Je nepochopitelné, proč policie použila výbušky proti nenásilnému shromáždění," vyjmenoval student řadu prohřešků ozbrojeného sboru.

On sám přitom od policistů dostal podle svých slov "velmi silný úder teleskopickým obuškem zezadu do nohou."

Protestní shromáždění začalo v Novém Bydžově před jedenáctou dopoledne a vydalo se od místního hřiště směrem k nahlášené trase pochodu DSSS a neonacistů.

Po celou dobu průběhu bylo podle studenta nenásilné a mírové, použití síly ze strany policistů tak hodnotí jako neoprávněné.

Psali jsme:
Pochod Vandase skončil. Jeden Rom byl v bezvědomí
Vandas: Do Bydžova si boxer neberu. Policisté jsou na naší straně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…