Policisté v Bydžově zasahovali brutálně. Bez důvodu, míní studentský aktivista

14.03.2011 7:01

Podle jednoho z účastníků shromáždění v Novém Bydžově byla akce mírumilovná. I přesto na ní však zasahovali policisté, kteří využívali brutálních praktik.

Policisté v Bydžově zasahovali brutálně. Bez důvodu, míní studentský aktivista

Podle studentského aktivisty Martina Marka policisté novobydžovské protestní shromáždění Tomů, zelených či obhájců lidských práv rozehnali nepřiměřeně brutálním způsobem.  Student se se svými výhradami k policejnímu zásahu svěřil Deníku Referendum.

Sledujeme téma Romové v Bydžově

"Je nepochopitelné, proč Policie ČR zvolila takto brutální formu zásahu proti neagresivní skupině lidí, kteří nekladli žádný odpor, na policisty neútočili ani se útoku těžkooděnců nebránili," zahájil výčet výhrad na adresu policejního sboru Marek. A ve vyjmenovávání jejích přečinů pokračoval.

Obušky i výbušky

"Je nepochopitelné, proč jízdní policie klusem najela do stojících a sedících lidí. Je nepochopitelné, proč policie vůbec nasadila těžkooděnce.  Je nepochopitelné, proč těžkooděnci kromě klasických obušků používali celokovové teleskopické obušky. Je nepochopitelné, proč zasahující těžkooděnci nebyli označeni podle zákona, i když na to byli demonstranty opakovaně upozorňováni. Je nepochopitelné, proč policie použila výbušky proti nenásilnému shromáždění," vyjmenoval student řadu prohřešků ozbrojeného sboru.

On sám přitom od policistů dostal podle svých slov "velmi silný úder teleskopickým obuškem zezadu do nohou."

Protestní shromáždění začalo v Novém Bydžově před jedenáctou dopoledne a vydalo se od místního hřiště směrem k nahlášené trase pochodu DSSS a neonacistů.

Po celou dobu průběhu bylo podle studenta nenásilné a mírové, použití síly ze strany policistů tak hodnotí jako neoprávněné.

Psali jsme:
Pochod Vandase skončil. Jeden Rom byl v bezvědomí
Vandas: Do Bydžova si boxer neberu. Policisté jsou na naší straně

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jas

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchodová reforma

Dobrý den, kdy předložíte návrh důchodové reformy? Sliboval jste to v březnu, a už jsme za polovinou. A už jste o ní jednal s opozicí, protože čím déle s ní začnete jednat, tím se celý proces oddaluje nebo hodláte shválit i bez ní a čekat, že až se karty obrátí, zase bude zrušena?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…