Politici, takto by to nešlo, vzkázala Greta. A ukázala mladým aktivistům nový cíl

6. 8. 2019 18:08

Greta Thunbergová se zlobí na politiky. Hlavně na ty z Asie. Studenti už zhruba rok protestují za záchranu planety, ale s politiky to prý zatím takřka nepohnulo. Thunbergová doufá, že na nadcházejícím summitu OSN v New Yorku složí politici reparát a konečně začnou v boji s globálním oteplováním něco dělat.

Politici, takto by to nešlo, vzkázala Greta. A ukázala mladým aktivistům nový cíl
Foto: Repro Smile for Future
Popisek: Letní setkání aktivistů v Lausanne
reklama

Šestnáctiletá švédská bojovnice za záchranu klimatu Gréta Thunbergová ve švýcarském Lausanne prohlásila, že pravidelně se opakující páteční protesty studentů za záchranu planety, které probíhaly ve školním roce, politiky zatím nepohnuly k významným činům.

„Zatím jsme stále ve výchozím bodě, jen kloužeme po povrchu,“ upozornila ve Švýcarsku. Její slova přinesla agentura Reuters. Studenti proto podle ní musí pokračovat v demonstracích, aby lidem nedovolili na problémy s globálním oteplováním zapomenout. Zvláště aktivní by prý měli být studenti v Asii, kteří se podle Thunbergové prozatím drželi zpátky.

Švýcarský biofyzik Jacques Dubochet, který v roce 2017 dostal Nobelovu cenu, tvrdí, že celý svět vlastně ví, co musí udělat. Musí se nastolit ekologicky neutrální ekonomiky s minimem vypouštěného uhlíku do ovzduší. „Víme přesně, co musíme udělat, musíme se zbavit uhlíku hned, jak jen to bude možné,“ konstatoval.

Aktivisté vyzvali EU, aby dosáhla klimatické neutrality do roku 2035. Po Unii navíc požadují, aby obchodovala jen s těmi partnery, kteří to s bojem proti klimatickým změnám myslí vážně a budou se snažit o to, aby celosvětově teplota nevzrostla o víc než o 1,5 stupně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…