Politici v dozorčích radách mohou skončit dřív než v září, přiznal Fischerův resort

29.07.2013 19:53 | Zprávy
autor: vfe

Řada politiků by mohla přijít o místa v dozorčích radách státních podniků. Mohlo by k tomu dojít dřív než v září. Napsal to server Českého rozhlasu na základě informací z Ministerstva financí. Také ministr Jan Fischer přiznal, že by rád učinil konec dobře placeným trafikám pro bývalé politiky.

Politici v dozorčích radách mohou skončit dřív než v září, přiznal Fischerův resort
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Jan Fischer

Fischer chce nová pravidla pro obsazování dozorčích rad sepsat do podzimu. Podle něj mají být v řídících orgánech jenom odborníci a vysoce vzdělaní úředníci.

Vondra ani Šnajdr nejsou odborníci

V neděli v pořadu Otázky Václava Moravce Fischer prohlásil, že pro něj dostatečným odborníkem není Alexandr Vondra v dozorčí radě Českého Aeroholdingu ani exposlanec Marek Šnajdr v řídícím orgánu Čepra.

Nový šéf českých financí by chtěl diskutovat i o postavení exposlance Ivana Fuksy, který je v představenstvu Aeroholdingu. Zde je situace poněkud jiná, protože není v dozorčí radě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Levné bydlení

Když víte jak na to, proč třeba v Praze, kde jste vládli a teď jste ve vládě se ty levné byty nestaví?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

21:17 Bezpečná a barevná Paříž, vysílá Zelená. A český internet umřel smíchy

Paříž ochromily násilnosti. Oslavy triumfu PSG ve fotbalové Lize mistrů maji na kontě 219 zraněných …