Politický vězeň chce žalobu na Vondrušku hnát do Štrasburku. Chybí mu ale peníze

21.04.2014 8:03

Bývalý politický vězeň Jiří Wolf je nespokojen s tím, že soud osvobodil bývalého vězeňského dozorce a exposlance KSČM Josefa Vondrušku. Chystá se proto sepsat žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Problémem jsou ale peníze, které k tomu potřebuje. Už tak se zadlužil kvůli tomu, aby mohl zaplatit svého advokáta. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Politický vězeň chce žalobu na Vondrušku hnát do Štrasburku. Chybí mu ale peníze
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jiří Wolf

Viny zprostil soud Vondrušku minulý týden. Podle obžaloby měl údajně mlátit politické vězně ve věznici v Minkovicích, kde byl Wolf vězněn. Podle bývalého politického vězně v tomto případě prohrála demokracie a pravda. Soudům vyčítá například úplné ignorování svědků.

Česká justice je podle něj předpojatá a k odsouzení prorežimních zločinců u nás schází politická i morální vůle. Poukázal v této souvislosti i na to, že ministryní spravedlnosti je bývalá komunistka.

„Vondruška označil správně proces vedený proti jeho osobě jako politický. Jen s tím rozdílem, že byl veden tak, aby byl rehabilitován a morálně očištěn a stala se z něho pronásledovaná oběť," napsal Wolf serveru.

Server také poukázal na to, že když začaly soudní tahanice, musel Wolf prodat auto a z uložených peněz si pak zaplatil obhájce Stanislava Němce. Tento týden si půjčil od kamaráda pět tisíc, aby advokáta mohl vůbec zaplatit. Wolf tvrdí, že dluh z důchodu splatí.

V článku se též uvádí, že Wolf na svých stránkách prosí o další peníze, které  potřebuje k tomu, aby mohl podat žalobu do Štrasburku. Je zaskočen tím, že mu zatím přišly od dvou mužů celkem jen dvě stovky kanadských dolarů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…