Politik ČSSD: Ano, poděkoval jsem Davidu Rathovi. Byla to slušnost

8.10.2013 9:27 dop.

Náměstek hejtmana Středočeského kraje Marek Semerád se na svém blogu ještě vrátil ke svému poděkování Davidu Rathovi za jeho práci v kraji a spekuluje o tom, proč byl v ParlamentníchListech.cz zveřejněn krátký článek s názvem „Politik ČSSD poslal Davidu Rathovi do vězení poděkování“. Semerád napsal, že cílem pravděpodobně bylo ukázat, že si jako politik a náměstek hejtmana dovolil poděkovat člověku, který je momentálně ve vazbě.

Politik ČSSD: Ano, poděkoval jsem Davidu Rathovi. Byla to slušnost
Foto: Facebook Marka Semeráda
Popisek: Slavnostní otevření zahrad Jezuitské koleje v Kutné Hoře

Marek Semerád se vrací na blogu k slavnostnímu otevírání zahrad Jezuitské koleje v Kutné Hoře, které se odehrálo 28. září tohoto roku. Právě o této události a o významu kulturní památky Jezuitské koleje, která je na seznamu kulturního světového dědictví UNESCO, informoval server ParlamentníListy.cz v článku se zmíněným titulkem.

Martin Semerád sám na blogu idnes.cz píše, že oné příležitosti v Kutné Hoře využil a veřejně poděkoval bývalému hejtmanovi Středočeského kraje Davidu Rathovi za to, že právě on se velkou měrou podílel na úspěšné celkové rekonstrukci této významné středočeské kulturní a historické památky.

Zdá se, že informace na serveru ParlamentníListy.cz se Semerádovi nezamlouvá, napsal totiž: „Jako reakci na toto mé poděkování zveřejnil internetový server www.parlamentnilisty.cz dne 30. září 2013 článek s názvem 'Politik ČSSD poslal Davidu Rathovi do vězení poděkování.' Cílem tohoto krátkého článku bylo pravděpodobně poukázat na to, že jsem si jako politik zastávající funkci náměstka hejtmana dovolil poděkovat člověku, který je momentálně ve vazbě, byť podle zákona je až do rozhodnutí soudu stále nevinen,“ zdůraznil Semerád.

Neztratil jsem paměť

„Rád bych zdůraznil, že nepatřím a nikdy nebudu patřit mezi politiky, kteří po 14. květnu 2012 náhle ztratili paměť a zapomněli, že vůbec někdy existoval člověk jménem David Rath, který usilovně pracoval v zájmu občanů Středočeského kraje. Práci, kterou David Rath pro Středočeský kraj odvedl, zkrátka nelze přehlédnout,“ napsal na blogu Marek Semerád a poukázal na skutečnost, že i občané Středočeského kraje si uvědomují, co pro ně David Rath udělal.

„Osobně si však vážím jedné věci, a to, že většina občanů Středočeského kraje, se kterými se v rámci výkonu své politické funkce denně setkávám, i dnes navzdory všem mediálním štvanicím dokáže ocenit zásluhy bývalého hejtmana a za jeho práci jsou mu vděčni. Ostatně názor a mínění občanů je pro mně mnohem důležitější a směrodatnější než titulky internetových serverů. Nejen já si totiž myslím, že za dobře odvedenou práci se zkrátka sluší poděkovat!“ opakuje své poděkování Davidu Rathovi Semerád.

Marek Semerád vykonával, za doby, kdy byl David Rath hejtmanem Středočeského kraje, funkci ředitele Zastoupení Středočeského kraje při EU v Bruselu. Ve své funkci skončil dohodou k 31.10. 2012. Nyní je náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast životního prostředí a zemědělství a zároveň starostou městyse Cerhenice.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

17:10 Zaměstnanci Škodovky půjdou v úplně jiných průvodech... Ivan Hoffman vidí budoucnost, která nebude rozpustile duhová

POHLED IVANA HOFFMANA Tento týden se v Praze odehrává týden duhové hrdosti Prague Pride a Ivana Hoff…