Politik ze Suverenity Jany Bobošíkové získal neoprávněně titul

02.07.2012 21:50

Český politik a člen vedení Suverenity Jan Rytíř získal neoprávněně doktorandský titul na policejní akademii v Bratislavě. Informoval o tom v pondělí portál deníku Sme.

Politik ze Suverenity Jany Bobošíkové získal neoprávněně titul
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Jana Bobošíková rozhodně nemá pocit, že její generace vyrostla na nezdravých potravinách

"Obhajoba jeho práce byla bez přítomnosti dvou oponentů. Doktorand (Rytíř) získal titul PhD., aniž byly splněny zákonem stanovené podmínky," prohlásil v pondělí na tiskové konferenci v Bratislavě slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák. Rytíř je představitelem Suverenity - bloku Jany Bobošíkové, člen jejího předsednictva. Kaliňák řekl, že při obhajobě Rytířovy dizertační práce byla ovlivňovaná zkušební komise.

Rektor univerzity byl zatčen

Rektora policejní akademie v Bratislavě Václava Krajníka obvinili slovenští vyšetřovatelé z falšování přijímacích zkoušek, z přijímání úplatků a manipulace při udělování titulů. Je to poprvé, co policie obvinila rektora některé ze slovenských vysokých škol.

Policejní akademie v Bratislavě, která je v centru nejnovějšího korupčního skandálu na Slovensku, byla nedávno zmiňována v Česku především v souvislosti s Vítem Bártou, neformálním šéfem Věcí Veřejných a bývalým ministrem dopravy ve vládě premiéra Petra Nečase. Bárta na akademii získal titul JUDr. Časopis Reflex napsal, že opsal podstatnou část rigorózní práce, na jejímž základě mu akademie titul udělila.

Nyní vyšetřovatelé dospěli k závěru, že rektor této školy Krajník zneužil pravomoci veřejného činitele. Policejní zdroj řekl Sme, že Krajník se přiznal k machinacím s přijímacími zkouškami. Nejmenovaný vyšetřovatel sdělil deníku Nový Čas, že rektor žádal za přijetí na školu až pět tisíc eur (128 000 korun). Stejný zdroj řekl Novému Času, že Krajník je obviněn i z machinací při udělování akademických titulů PhD. Rektora zatkli v pátek a propustili v neděli. Vyšetřován bude na svobodě. Spolu s ním je obviněn kvestor Igora Schnorrer a další pracovník akademie.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…