Politolog varuje Sobotku. Vládu prý nesestaví a Hašek s Tejcem neřekli poslední slovo

10.11.2013 17:24

Politolog z Institutu politologických studií Josef Mlejnek se domnívá, že Michal Hašek s Jaromírem Tejcem ještě neřekli své poslední slovo a vlastně se pokusili dát předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi při své společné rezignaci na stranické funkce polibek smrti.

Politolog varuje Sobotku. Vládu prý nesestaví a Hašek s Tejcem neřekli poslední slovo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci

„Když si člověk přečte jejich (Haškovo a Tejcovo) rezignační prohlášení, tak zjistí, že je zlověstné. Oni tam vlastně říkají, že pokud pan Sobotka nesestaví vládu, tak by měl odejít. A já si myslím, že je i dost pravděpodobné, že ji nesestaví," řekl Josef Mlejnek pro internetový deník Lidovky.cz.

Podobných narážek je podle politologa v jejich prohlášení více. „Oni tam třeba konstatují, že podpoří vše, co odpovídá programu, to znamená, že si v podstatě vytvořili prostor, aby pak mohli říct, že s nějakými body nesouhlasí, samozřejmě s nějakým pragmatickým a taktickým odůvodněním, a tu vládu nepodpoří," cituje jej dále deník.

Podle Josefa Mlejnka se Michal Hašek pokusí s podporou prezidenta republiky zabránit zformování vládní většiny ve sněmovně, jež by podpořila právě Bohuslava Sobotku a jeho vládu. To ovšem nepomůže Haškovi k návratu do stranického vedení. „Bude se muset stáhnout. On je po té aféře s lhaním ohledně schůzky se Zemanem vlastně odepsaný. Je ale docela možné, že se na to po čase zapomene a za pár let se do vysoké funkce vrátí," uzavírá politolog Mlejnek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smažka! Foldyna sjel pirátskou europoslankyni a začalo peklo. Drogy a nadávky

16:03 Smažka! Foldyna sjel pirátskou europoslankyni a začalo peklo. Drogy a nadávky

„Smažka!“ napsal poslanec Jaroslav Foldyna o Pirátce Gregorové a připomenul její drogové video. Ozva…