Polovina podpisů na prezidentských nominacích prý neplatí

11.11.2012 17:08

Každý druhý podpis na petičních arších, které mají zajistit kandidátům nominace do prezidentské volby, je neplatný. Pracovníci ministerstva vnitra ověřují podpisy v registru a zatím jich nesouhlasí přibližně polovina.

Polovina podpisů na prezidentských nominacích prý neplatí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Franz nasbíral 88388 podpisů pod svou prezidentskou kandidaturu

Úředníci ministerstva vnitra kontrolují podpisy na petičních arších od pátku, práci se věnují i během víkendu. "Zatím jsme zkontrolovali jen zlomek, ale teď platí, že každý druhý petent je nedohledatelný v základním registru," uvedl pro Mediafax zdroj z ministerstva. Oficiálně se ministerstvo vnitra ke stavu podpisů vyjadřovat nechce. "Do konečného sečtení hlasů nebudeme průběžné sčítání komentovat," řekl v neděli Mediafaxu mluvčí úřadu Vladimír Řepka.

Kdyby se současný stav ověřování petic udržel, mají z nestranických kandidátů šanci zúčastnit se voleb pouze Jan Fischer a Miloš Zeman, protože nasbírali dvojnásobek potřebného počtu podpisů, Fischer 101 tisíc a Zeman 105 tisíc. Ostatním kandidátům by se nepodařilo splnit zákonnou normu padesáti tisíc podpisů, což se v tuto chvíli týká Zuzany Roithové, Jany Bobošíkové, Tomia Okamury, Vladimíra Franze, Táni Fischerové a Vladimíra Dlouhého.

Strachovat se nemusejí straničtí kandidáti, za kterými stojí poslanecká nebo senátorská podpora, těch se kontrola podpisů netýká. Sociální demokraté poslali do boje o Hrad Jiřího Dienstbiera, občanští demokraté Přemysla Sobotku a TOP 09 delegovala Karla Schwarzenberga.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…