Polovina vojáků je tlustých. Vondra nakoupí léky proti obezitě

31.08.2011 8:28 | Zprávy
autor: vfe

Polovina českého armádního sboru, který čítá dvaadvacet tisíc vojáků, trpí nadváhou. Každý sedmý by se navíc měl léčit ze silné obezity. Vyplývá to z výzkumu týmu docenta Pavola Hlúbika z Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. Informují o tom Lidové noviny.

Polovina vojáků je tlustých. Vondra nakoupí léky proti obezitě
Na základě výzkumu lékařských prohlídek profesionálních vojáků z roku 2010 vyšlo najevo, že polovina českých vojáků trpí nadváhou.

Vojáci se budou léčit pomocí tablet na hubnutí

Posádkoví lékaři mají proto nemocným vojákům během půl roku ordinovat dietu a navíc i léky na hubnutí. Měsíční dávka léku vyjde na 700 korun. Ministerstvo obrany použije na nákup léku peníze z resortního zdravotního fondu.

Ne každý ale souhlasí s „chemickou" léčbou obezity. „Armádě by měli nařídit větší pohyb, ale k tomu by se museli odhodlat sami generálové, páka na ně neexistuje," tvrdí zdroj LN z univerzity obrany. Podle něj je pohyb mnohem zdravější a přirozenější než braní léků, a navíc by to armádu vyšlo mnohem levněji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

Ekonom Pavel Šik varuje před možnou geopolitickou hrou prezidenta: zatímco premiér Andrej Babiš (ANO…