Polský ministr obrany má radost: Budou u nás vojenské základny USA. Už příští rok

28.08.2015 18:44 | Zprávy
autor: spa

Polsko je zase o krok blíž k tomu, aby USA na jeho území postavily své vojenské základny. Řekl to polský ministr obrany Tomasz Siemoniak, podle kterého jednání mezi oběma zeměmi „vstoupila do rozhodující fáze“. Informuje server První zprávy.

Polský ministr obrany má radost: Budou u nás vojenské základny USA. Už příští rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Polský ministr obrany Tomasz Siemoniak a ministr obrany ČR Martin Stropnický

„Po jednání s našimi partnery ze Spojených států jsme nabídli dvě místa pro základny těžkých zbraní americké armády,“ řekl Siemoniak a dodal, že jedno se nachází na západě a druhé na severovýchodě Polska.

Nechal se také slyšet, že výcvikové vojenské cvičiště zůstane v Drawsku Pomorskiem na severozápadě Polska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sbírka na letadlo Petra Pavla na summit NATO skončila fiaskem

4:44 Sbírka na letadlo Petra Pavla na summit NATO skončila fiaskem

Spoluzakladatel spolku Skupina D Jan Veverka, který čelí podezření kriminalistů z tunelování peněz l…