Polský ministr obrany má radost: Budou u nás vojenské základny USA. Už příští rok

28.08.2015 18:44 | Zprávy

Polsko je zase o krok blíž k tomu, aby USA na jeho území postavily své vojenské základny. Řekl to polský ministr obrany Tomasz Siemoniak, podle kterého jednání mezi oběma zeměmi „vstoupila do rozhodující fáze“. Informuje server První zprávy.

Polský ministr obrany má radost: Budou u nás vojenské základny USA. Už příští rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Polský ministr obrany Tomasz Siemoniak a ministr obrany ČR Martin Stropnický

„Po jednání s našimi partnery ze Spojených států jsme nabídli dvě místa pro základny těžkých zbraní americké armády,“ řekl Siemoniak a dodal, že jedno se nachází na západě a druhé na severovýchodě Polska.

Nechal se také slyšet, že výcvikové vojenské cvičiště zůstane v Drawsku Pomorskiem na severozápadě Polska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: spa

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mezi kolegy umělci má kvůli PL zle. Michal Gulyáš reagoval na štiplavý dotaz

11:57 Mezi kolegy umělci má kvůli PL zle. Michal Gulyáš reagoval na štiplavý dotaz

„Hrál jsem celý život, teď žiju!“ ujistil hejtry herec Michal Gulyáš, který by rád obsadil křeslo v …