Popekonom Sedláček nakládal u Tvarůžkové vládě: Ten rozpočet je tak na trojku. A euro už jsme měli přijmout dávno

22.12.2018 8:41 | Zprávy
autor: mp

Moderátorka Zuzana Tvarůžková přívítala v pátečním Interview populárního ekonoma Tomáše Sedláčka, který okomentoval rozpočet na příští rok. Kabinet Andreje Babiše (ANO) ani trochu nešetřil. Pár slov přidal i k brexitu. Posteskl si nad tím, co to jeho milovaná Velká Británie provádí.

Popekonom Sedláček nakládal u Tvarůžkové vládě: Ten rozpočet je tak na trojku. A euro už jsme měli přijmout dávno
Foto: Archiv Suma sumárum
Popisek: Tomáš Sedláček

Ministryně financí Alena Schillerová sice svůj rozpočet označila za dobrý, ale Sedláček dodal, že ve škole vždycky znamenalo, že „dobrý znamená za tři“. „Je to udržovací rozpočet vlády, která má to štěstí, že na vládním koni jede zrovna v době, kdy je hezké počasí,“ upozornil host.

Zkritizoval vládu za to, že znovu zvýšila státní dluh. O dalších 40 miliard. „Je to ukazatel schizofrenie celé společnosti, která chce čerpat tolik a tolik peněz, ale nemá tolik,“ upozornil Sedláček s tím, že touto nemocí netrpí zdaleka jen Češi, ale i obyvatelé v dalších západních zemích.

Problém je podle Sedláčka v tom, že „firma“ zvyšuje penze, aniž by se odhodlala udělat nějakou důchodovou reformu, na což prý zásadně doplatíme v budoucnosti. Bude nás to bolet, až česká společnost ještě víc zestárne, což už nebude trvat dlouho. Náš důchodový systém je vlastně tím nejkomunističtějším prvkem. Je to vlastně jediný systém, který neprošel nějakou reformou. Doba ekonomického růstu je přitom tím nejlepším obdobím, kdy reformy provádět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…