Popíjeli, pak odbíhali pracovat do kanceláře. Večírek Jurečkových úředníků dál překvapuje

13.06.2024 21:45 | Zprávy

Na vánočním večírku Ministerstva práce a sociálních věcí, který se konal v době vražedného útoku na filozofické fakultě v Praze, se pilo pivo a víno v pracovní době. Server iROZHLAS.cz a Radiožurnál přinesly dosud nezveřejněné detaily z kontroly vánočního setkání, kvůli kterému resort porušil zákon.

Popíjeli, pak odbíhali pracovat do kanceláře. Večírek Jurečkových úředníků dál překvapuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL)

„Služební doba zaměstnancům nebyla ukončena v den konání vánočního setkání v 15.30 hodin, ale zaměstnanci se zúčastnili zahájení vánočního setkání a poté střídavě vykonávali práci v kancelářích a opětovně se vraceli na vánoční setkání,“ stojí v dokumentu, který servery iROZHLAS.cz a Radiožurnál získaly s pomocí informačního zákona.

Na ministerstvu je pracovní doba pružná, pracovníci povinnosti tak mohou plnit v úseku od 6 hodin do 20 hodin. Jenže pracovní doba jim však v den konání večírku nebyla zkrácena. Na večírku, který se konal v době vražedného útoku na filozofické fakultě v Praze, se pilo pivo a víno. Účastnil se jej také ministr práce a sociálních věcí a předseda lidovců Marian Jurečka.

Pražský inspektorát, který má případ na starosti, by měl nyní zahájit s resortem přestupkové řízení. Obecně za přestupek hrozí pokuta 10 tisíc až 50 tisíc korun.

Ministerstvo práce a sociálních věcí už dříve uvedlo, že výsledek kontroly plně respektuje. „A proto se vzdalo práva na podání námitek. Jsme připraveni i nadále inspektorátu práce poskytovat veškerou součinnost v rámci navazujícího správního řízení,“ uvedl mluvčí resortu Jakub Augusta.

Ministr Jurečka čelí kritice, že vánoční mejdan, který se konal v den střelby na filozofické fakultě v Praze, kde útočník zavraždil čtrnáct lidí, neukončil. Večírek pokračoval dál i po tragické události. Lidovci očekávají, že podzimní volební sjezd přinese změny současného vedení strany. Jurečka rovněž přislíbil, že když lidovci propadnou v eurovolbách, tak na podzim nebude obhajovat předsednické křeslo. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

18:12 Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 18. července 2024 zúčastnil v Blenheim Palace ve Velké Br…