Poplatky chceme proplácet dál, uvedl kandidát na hejtmana Středočeského kraje

23.10.2012 18:34

Středočeská ČSSD nechce ustupovat od hrazení regulačních poplatků za pacienty krajských nemocnic. Pokud by se však plnění tohoto předvolebního slibu ČSSD stalo nepřekročitelnou překážkou při povolebních vyjednáváních, muselo by případný programový ústupek schválit nejširší vedení středočeských sociálních demokratů spolu s krajským zastupitelským klubem.

Poplatky chceme proplácet dál, uvedl kandidát na hejtmana Středočeského kraje
Foto: Archiv JŘ
Popisek: Senátor ČSSD Josef Řihák
reklama

Střední Čechy jsou posledním regionem, který ještě úhradu poplatků nezrušil. Ostatní kraje od této praxe upustily. "V současné době na tom stoprocentně trvám, protože jsme to dali do programu jako naši vlajkovou loď. A trvám na tom, že pokud by to někdo mohl změnit, tak pouze nejširší vedení ČSSD a zastupitelé hlasováním," uvedl volební lídr středočeské ČSSD a kandidát na hejtmana Josef Řihák.

Sociální demokraté by podle něj měli v hrazení poplatků vytrvat do doby, než se jim podaří poplatky jako takové zrušit na půdě parlamentu. "Na druhou stranu, když nemáte nadpoloviční většinu, tak nemůžete splnit všechno," poznamenal Řihák s ohledem na povolební situaci ve středních Čechách, kde sociální demokraté získali 20 z celkového počtu 65 mandátů.

Po sobotní schůzce s komunisty, kteří nepřistoupili na požadavek jednobarevné krajské vlády ČSSD, čeká večer sociální demokraty jednání s programově vzdálenou ODS, jež hrazení poplatků považuje za plýtvání a dlouhodobě ho kritizuje. "Osobně si myslím, že bychom neměli jít do jednání s tím, že z toho vycouváme," upozornil Řihák.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne covid, ale tato dohra nás zabije. Padlo varování. A slova o lockdownu

6:18 Ne covid, ale tato dohra nás zabije. Padlo varování. A slova o lockdownu

Profesor ekonomie a člen Národní ekonomické rady Štěpán Jurajda apeluje na občany, aby dodržovali vš…