Populista B. by vám vravel... Na dotazy čtenářů odpovídá Daniel Korte

23.06.2015 22:12

Poslanec Daniel Korte (TOP 09) odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz na téma uprchlíci. Padla přitom také slova ve slovenštině, která by prý použil populista B. Došlo také na slova o diktátorech a Spojených státech.

Populista B. by vám vravel... Na dotazy čtenářů odpovídá Daniel Korte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Korte

Čtenář vystupující pod přezdívkou Yama se zákonodárce Korteho ptal, zda nebylo chybou svrhnout některé diktátory z islámských zemí. Nechce je prý obhajovat, ale je evidentní, že dokázali udržet pořádek ve svých zemích, který teď již tamní obyvatelé nemají.

„Zvonku to tak vyzerá, vravel by populista B. Tamější obyvatelé se rozhodovali, co je větší hodnota, zda diktatura nebo svoboda, anebo jestli jen ta diktatura nepřesáhla únosnou míru. V tom chaosu nejsme my, ale oni. A pokud jde o mé hodnoty: mám-li volit mezi bezpečím či svobodou, volím svobodu, i když je nebezpečná!“ zdůrazňuje Korte.

PhDr. Daniel Korte

  • TOP 09
  • Stálá komise pro kontrolu použití operativní techniky Policie České republiky

Následoval další dotaz k uprchlíkům, v němž byly zmíněny i Spojené státy. Čtenář „Frodo“ prý nemá nic proti USA, ale neměla by i tato země nést odpovědnost za uprchlíky, když v poslední době rozpoutala tolik válek? Poslanec upozorňuje, že USA se též potýkají s uprchlickou vlnou. S lidmi mířícími do EU si ale musejí poradit sami.

„Nejsem natolik vzdělán v historii, abych mohl posoudit, zda USA ‚ve světě rozpoutala řadu válek‘. Vím však, že to byly Spojené státy, které v minulém století Evropu zachránily ve dvou celosvětových válečných konfliktech. Bezpečnost ČR je dnes zajištěna naším členstvím v NATO, v němž hrají USA ústřední roli, zatímco my jsme černými pasažéry: při vstupu jsme se zavázali vynakládat na obranu 2 % HDP, dnešní stav je 1,08 %. Kde je solidarita a kde je jednostrannost?“ ptá se na oplátku zákonodárce.

Další odpovědi poslance najdete zde

Stranou pozornosti poslance Korteho nezůstal ani návrh prezidenta Zemana poslat vojenskou nemocnici do Jordánska. Zákonodárce se v této souvislosti ptá, zda se dá tento nápad považovat za dobrý jen proto, že pochází od prezidenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Binec u Gottovy rakve? Činitel se naštval. Ale je to celé jinak

13:41 Binec u Gottovy rakve? Činitel se naštval. Ale je to celé jinak

Proč k poslednímu rozloučení rodiny s Karlem Gottem došlo u nevábného kontejneru? Bylo neplánované. …