Pořad Nory Fridrichové se vysmíval Karle Šlechtové a jejímu pejskovi

14.05.2018 15:41

Pořad 168 hodin České televize si v neděli tropil žerty z ministryně obrany z hnutí ANO Karly Šlechtové, která do oslav konce druhé světové válka zapojila i svého pudla.

Pořad Nory Fridrichové se vysmíval Karle Šlechtové a jejímu pejskovi
Foto: Radim Panenka
Popisek: Náčelník Generálního štábu AČR Aleš Opata s ministryní obrany Karlou Šlechtovou
reklama

Ministryně Karla Šlechtová dělá hodně pro to, aby byla v médiích vidět. V roce 2017 si mohla ušít z ostudy kabát. Svět obletělo video, na kterém se členka vlády chtěla dostat co nejblíže k legendě motocyklového sportu Valentinu Rossimu. Závodník ji tehdy odstrčil, chtěl se totiž na startu brněnské MotoGP soustředit na blížící se závod. Šlechtová mu jako skalní fanynka tento posvátný okamžik narušila. V té době byla ještě ministryní pro místní rozvoj.

Pozornost na sebe však poutá i jako ministryně obrany. Při cestě po Rusku poděkovala u památníku českých legionářů za to, jak hrdinně bojovali proti Hitlerovi. Popletla si tak dvě světové války. V té první byl Hitler jen řadovým vojákem a oddaně sloužil německému císařství.

Teď si zřejmě Šlechtová může připsat další mediální zářez na pažbě. Na Národní památník na Vítkově posadila svého psa, vyfotila ho a snímkem se pochlubila na sociální síti Instagram. K fotce připsala, že je hrdá na svou zemi a miluje svého psa. Možná to neměla dělat. U fotografie se objevily komentáře, v nichž je řečeno, že ministryně dělá ostudu své zemi, když na tak významný památník pouští svého domácího mazlíčka.

„Čím dříve skončíte a čím méně ostudy naší zemi uděláte, tím lépe,“ napsal jeden z rozezlených občanů. „Tak to není hoax, to je fakt real? Pudl na Hrad!“ dodal se smíchem další volič.

Šlechtová se poté za fotku omluvila na sociální síti Twitter.

Počínání paní ministryně si všiml i pořad 168 hodin. V sekci „Malostranské korekce“, kde si tropí žerty z politiků, veřejnoprávní televize předvedla snímek s „rambo-hafíkem“ v plné kráse a připomněla, že podle soudu se smí Tomiovi Okamurovi říkat Pitomio. Nemusí to prý trvat dlouho a Okamura bude mít zdatné nástupce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Intelektuál ze Západu vyrazil v Budapešti na fotbal. Všechny předsudky z kaváren se rozpadly

17:17 Intelektuál ze Západu vyrazil v Budapešti na fotbal. Všechny předsudky z kaváren se rozpadly

Maďarsko-kanadský profesor sociologie Frank Furedi popsal svůj zážitek s maďarskými fanoušky fotbalu…