Pořád nějaká čísla... Nepleťte se nám pod nohy. Schillerová vytočila stanařku Kovářovou

04.06.2023 16:10 | Zprávy
autor: vef

Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) se utkaly v CNN Prima NEWS. Podle Schillerové je vládní rozpočet vylhaný, obsahuje účetní triky, a dokonce podvody. Místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN) ji vyzvala, aby se vládě nepletla pod nohy.

Pořád nějaká čísla... Nepleťte se nám pod nohy. Schillerová vytočila stanařku Kovářovou
Foto: Archiv Aleny Schillerové
Popisek: Alena Schillerová, předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO

Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Schillerová rýpala do toho, jaký to je konsolidační balíček. „To je daňový balíček, zvyšujete daně o 73 miliard korun,“ uvedla Schillerová s tím, že z hlediska konsolidace tam není ani čárka. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ANO) podle jejích slov sestavil rozpočet na rok 2023 naprosto nepoctivě.

„Ten rozpočet je vylhaný, jsou v něm účetní triky, dokonce i podvody,“ řekla Schillerová, jež se chce dokonce obrátit na NKÚ. Důvodem je padesát miliard z modernizačního fondu, který podle exministryně nikdy nebude součástí státního rozpočtu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vážená paní exministryně

nedávno jste prohlásila, že USA jsou náš největší spojenec. Zvláštní vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Bělorusko John Coale právě Evropany vulgárně označil za „bandu sr*čů“. Co tomu říkáte, když o Vás takto mluví Váš největší spojenec? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Arogantní Kovářová vypadá vizáží, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJeromka , 04.06.2023 18:31:03
jako nějaká bývalá soudružka. Úplně ji vidím, jak na schůzích hlasuje. Taková soudružka Kabrhelová.

|  5 |  0

Další články z rubriky

„H*vno Babiš. Za to může Fiala!“ Drahé palivo: známé tváře promluvily

4:45 „H*vno Babiš. Za to může Fiala!“ Drahé palivo: známé tváře promluvily

„Jsou docela děsivé. Za tohle může Fiala, ten celý spolek s tím Rakušanem… ti se prsili, jak nás ods…