Poradce Bělobrádka: Chci v Česku milion Němců. Jsou vzdělaní, pracovití a rozumní u voleb

04.06.2017 21:20

Ministr Ivan Pilný (AMO) ukázal, že bude velmi tvrdým ministrem. Mimo jiné dnešním třicátníkům vzkázal, že v sedmdesáti budou pěkně pracovat, protože český stát už nebude mít na důchody, jaké známe dnes. Nejen kvůli této myšlence poslal poradce místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka Martin Schmarz Pilnému lehce ironický vzkaz. Na sociální síti Facebook tím vyvolal barvitou debatu, ve které došlo i na sudetské Němce, které bychom možná mohli přijmout do Česka.

Poradce Bělobrádka: Chci v Česku milion Němců. Jsou vzdělaní, pracovití a rozumní u voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek zavítal na sjezd sudetských Němců a oslovil je jako „krajany“. Svou cestou rozlítil komunisty a část ODS. Co by asi řekli, kdyby si přečetli diskusi pod příspěvkem Martina Schmarze na sociální síti Facebook?

Schmarz doporučil spolupracovníkům současného ministra financí Ivana Pilného (ANO), aby mu prozradili, které voliče teď strana Andreje Babiše oslovuje nejvíc. Jsou to levicoví voliči, napsal v sobotu Schmarz. „Řekli marketéři ANO Pilnému, že teď nebojují o pravicové voliče, ale voliče ČSSD a KSČM?“ zeptal se.

Pan Jaroslav Švábík Schmarzovi v diskusi pod statusem odpověděl, že by si lidovci měli všímat svého a „nebratříčkovat se“ se sudetskými Němci. „V Bavorsku moc českých voličů neuloví:) Ale máš pravdu, strana, která se lísá k EU, je pro mnoho lidí nevolitelná včetně mě. Církev mám u zadku, ale když jste křesťanská strana, dodržujte aspoň to Desatero, zvratky Zdechovského se poslední dobou nedají číst,“ napsal Švábik.

Do diskuse se zapojili i další lidé. Pan Václav David, jenž je toho názoru, že sudetští Němci a jejich potomci, kteří žijí v hojném počtu především ve Spolkové zemi Bavorsko, si podřezávají svou vlastní větev, když přijímají muslimské migranty. A Schmarz přišel s odpovědí, která by mohla nejednoho Čecha překvapit.

„Škoda že k nám nechtějí. Dal bych každému československému Němci hned občanství. Tak milion aspoň by se nám jich šiknul. Jsou vzdělaní, pracovití a rozumní u voleb,“ pochvaloval si Schmarz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

4:43 EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip

V EU bude od roku 2020 možné vyvlastňovat e-shopy. Bez náhrady a soudního přezkumu. Umožní to nové n…