Poradkyně amerického ministra zahraničí se sešla s kubánskými disidenty

24.01.2015 10:44 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Poradkyně amerického ministra zahraničí Roberta Jacobsonová se včera sešla na Kubě s několika místními disidenty, aby tak zdůraznila důležitost, jakou Spojené státy přikládají otázce lidských práv v rámci jednání o normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi.

Poradkyně amerického ministra zahraničí se sešla s kubánskými disidenty
Foto: 123RF.com
Popisek: Americký Kongres

Podle agentury Reuters setkání Jacobsonové, která je třetím dnem v Havaně, znepokojilo kubánské představitele, podle nichž by normalizace styků neměla být doprovázena údajným vměšováním USA do vnitřních kubánských záležitostí.

"Není pochyb, že lidská práva zůstávají středobodem naší politiky, a je rozhodující, abychom mohli jak hovořit o lidských právech veřejně, tak přímo s kubánskou vládou," namítla nicméně Jacobsonová před novináři poté, co s disidenty měla pracovní snídani.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

21:00 Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

Summit parlamentů NATO v Istanbulu skončil na letišti brífinky Tomio Okamury a Miloše Vystrčila. Ačk…