Porošenko porušuje zákony! Protiputinovský novinář drsně zaútočil na ukrajinského prezidenta

12.03.2016 8:47

Bývalý editor deníku Moscow Times a velký kritik ruského prezidenta Putina Oleg Suchov tvrdí, že ukrajinský prezident Petro Porošenko porušuje zákony a dělá z Ukrajinců „idioty“.

Porošenko porušuje zákony! Protiputinovský novinář drsně zaútočil na ukrajinského prezidenta
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko

Suchov se vysmívá údajné Porošenkově zálibě v pronášení „ctnostně a slavnostně“ znějících výroků, které vymýšlejí jeho talentovaní textaři. „Často zní podobně jako Cicero nebo Cato a chybí mu už jen ta tóga. Když ale přijde na to, aby vedle krásně znějících řečí přikročil k činu, ukáže se, že má blíž k neschopnému sovětskému ouřadovi,“ kritizuje Suchov ukrajinského prezidenta a jako příklad Porošenkovy laxnosti uvádí jeho postoj k lustračnímu zákonu.

Fotogalerie: - Obrázky z Ukrajiny

„Nepodporujte okupanty, nekupujte ruské zboží.“ Pl...
Nádraží ve Lvově
Hledaný Viktor Janukovič na nádraží v Tarnopolu
Plíseň na stěně bistra v Tarnopolu
Upomínka na „nebeskou setninu“ v Tarnopolu
Centrální náměstí v Žitomíru

„Ten zákon měl očistit státní správu od úředníků spojených s bývalým prezidentem Viktorem Janukovyčem a těch, kteří přišli nepoctivě ke svému majetku. Nejvíce do očí bijící případ představuje Sergej Kuzmenko, kterého v roce 2014 jmenoval Porošenko guvernérem Kirovohradské oblasti. Přitom Kuzmenko je úzce spjatý s Janukovyčovým režimem a hlasoval pro přijetí opatření, která značně omezovala občanské svobody s cílem přibrzdit majdanskou revoluci. Vedle toho byl obviňován z financování příznivců Janyukovyče z řad kriminálníků,“ dodává.

Ministerstvo spravedlnosti dle informací Suchova od roku 2014 „bombarduje“ prezidentovu administrativu dotazy, proč nebylo jmenování Kuzmenka guvernérem zamítnuto. „Ovšem Porošenkova administrativa tyto dotazy soustavně ignoruje a Kuzmenko si dále drží svoji pozici. Porošenko se přitom ani nesnaží hledat nějaké omluvy nebo výmluvy. Jednoduše kašle na občanskou společnost i veřejné mínění a bez uzardění porušuje zákony. Připomíná tak v tomto ohledu chování těch, kteří nyní sedí v Kremlu,“ tvrdí Suchov.

Dokonce i lidé z Porošenkovy administrativy uznávají, že by měl projít Kuzmenko lustračním procesem. Jeden z úředníků prezidentovy kanceláře nedávno pro deník Kyiv Post uvedl, že prezidentovi v tomto směru zaslali doklady potřebné ke guvernérovu odvolání. „Jenže Porošenko je nepodepsal! Prezidentova vlastní kancelář tak oficiálně připustila, že hlava státu porušuje zákony,“ podivuje se Suchov a informuje o dalším případu, kdy Porošenko nepochopitelně „přimhouřil“ oči a porušil lustrační zákon.

Fotogalerie: - Se Štětinou o Ukrajině

Snídaně s europoslancem Jaromírem Štětinou po jeho...
Cílem Štětinovy cesty bylo získat informace nezkre...
Europoslanec Jaromír Štětina
Snídaně s europoslancem Jaromírem Štětinou po jeho...
Jaromír Štětina se na Donbasu setkal například s v...
Snídaně s europoslancem Jaromírem Štětinou po jeho...

Fotogalerie: - Ukrajinský Zborov 2014

 Autobusová stanice ve Zborově, kde se odehrálo hn...
Kolem Zborova je mnoho rybníků
Ředitel muzea Zborovská bitva Bogdan Makogin
V muzeu je upomínka na vystoupení československých...
Nesmí chybět ani vzpomínka na ukrajinského naciona...
Zborov se dlouhou před oběma světovými válkami pro...

„Porošenko se nemá k vyhození šéfa bezpečnostní služby Grigorije Ostafijčuka, který podléhá lustraci. Působil totiž déle než rok jako náměstek nejvyššího kyjevského státního zástupce v Janukovyčově éře,“ uvádí Suchov a poukazuje také na zástupce náčelníka prezidentova štábu Alexeje Dneprova, který by měl být v rámci lustračního zákona rovněž zbaven své funkce, protože působil za Janukovyče jako náměstek ministra školství a šéf ministerské administrativy. „Porošenko ho však odmítá vyhodit a jako důvod uvádí naprosto nelogické nesmysly.“

Výše zmíněné příklady podle Suchova ukazují, že se prezident Ukrajiny chová k občanům jako k malým dětem nebo idiotům . „Myslí si, že je snadno obelstí, protože oni nejsou schopni zjistit pravdu. Porošenko si zřejmě nevšiml, že děti už vyrostly. Ukrajinci jsou skutečně dost chytří na to, aby poznali, že dvě a dvě jsou čtyři, černá je černá a bílá je bílá. Není to přece tak dávno, kdy prokázali, že když prezident země nerespektuje práva a nároky ukrajinské společnosti, potom nezůstane ve své funkci příliš dlouho,“ uzavírá Suchov. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

11:04 VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

Na Národní třídě to jako tradičně žije. A někteří lidé pociťují, jak si jiné skupiny představují svo…