Porošenkova pozice se hroutí. Přijde o další území, píše světová agentura

26.02.2015 10:44 | Zprávy

Tragédie Ukrajiny prý zdaleka nekončí. Po ztrátě města Debalceve se dá očekávat ztráta dalších měst a další porážky ukrajinské armády. A s každou takovou porážkou se výrazně oslabuje i pozice prezidenta Porošenka.

Porošenkova pozice se hroutí. Přijde o další území, píše světová agentura
Foto: kremlin.ru
Popisek: Summit v Minsku (zleva: běloruský prezident Lukašenko, ruský prezident Putin, německá kancléřka Merkelová, francouzský prezident Holland, ukrajinský prezident Porošenko)

Server Aktuálně.cz cituje analýzu agentury Reuters, podle které se dají očekávat další porážky. Rozpad Ukrajiny tak rozhodně nekončí. Jak agentura připomíná, prakticky okamžitě po pádu Debalceve se otevřela další fronta u strategicky významného přístavu Mariupol. V situaci, kdy morálka ukrajinského národa po posledních událostech značně utrpěla, by prý úspěch povstalců nebyl až takovým překvapením.

Všelidové povstání proti vůdci, který lidem odepřel právo přiklonit se k Evropě, tak může skončit rozpadem země. Noční můrou prezidenta Porošenka je prý nyní zejména to, že by povstalci prorazili koridor, jímž by své území propojili s Krymem, anektovaným Ruskem vloni. Přitom po nástupu do funkce prezident sliboval, že povstalce zpacifikuje během několika týdnů. Debalceve definitivně ukázalo, že ukrajinská armáda nedokáže vzdorovat separatistům s podporou ruských dobrovolníků.

Pokud by Ukrajina chtěla jakékoliv ze ztracených území získat zpět, bude muset zaplatit velmi vysokou cenu. Další porážky však budou znamenat těžké rány pro prezidentovu pověst vůdce národa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jav

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálnice

Nemyslíte, že místo toho dohadování se s vládou, kdo postavil jako dálnici, by bylo na místě řešit spíš to, proč se staví tak pomalu, proč stále není dokončená kompletní dálniční síť a proč třeba na řadě míst, kde dálnice jsou, jsou v dost bídném stavu? A když jsme u toho, jak se ANO v případné příš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Povolenky pro domácnosti. Připlatíte si. ČNB to vidí černě

8:00 Povolenky pro domácnosti. Připlatíte si. ČNB to vidí černě

Česká národní banka očekává, že by některé české domácnosti mohly čekat krušné chvíle. Ve své nejnov…