Portál uspořádal alternativu Českého slavíka. Ortel bere zlato

24.11.2018 21:52

Český slavík letos nebude, chce restart, protože na další ročníky plánuje změny. Portál iDnes.cz se proto rozhodl vyhlásit vlastní hudební ceny. V anketě hlasovali po sedm dní čtenáři tohoto portálu. Výsledky ukázaly, že sociální sítě dovedou fanoušky aktivizovat jako nikdy předtím a když dojde na hlas lidu, možné je vše. Čtenáři nakonec zvolili Ortel, Řezníka a Evu Burešovou.

Portál uspořádal alternativu Českého slavíka. Ortel bere zlato
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Tomáš Ortel, frontman kapely Ortel.
reklama

Výběr interpretů probíhal tak, že z loňského ročníku Českého slavíka a do širších nominací vybral iDnes.cz všechny, kteří v něm nějaké hlasy obdrželi; vyhodili zpěváky již nežijící nebo na hudební scéně léta aktivně nepůsobící a naopak přidali pár aktuálních jmen. Výběr to tedy nebyl a ani nemohl být úplný. Celkem čtenáři poslali více než pětačtyřicet tisíc hlasů.

Výsledky ukazují, jak velkou sílu získaly v poslední době sociální sítě a jakou moc stále ještě mají televize. Jméno Evy Burešové musela prý redakce napřed prohnat Googlem. Pětadvacetiletá zpěvačka nemá v prodeji žádnou desku, před sedmi lety se ale účastnila soutěže Česko Slovensko má talent a účinkovala v reality show Tvoje tvář má známý hlas.

Burešové zcela jistě v umístění v anketě pomohlo, že na sociální sítí informovala své fanoušky, že jí mohou dát hlas. Ti poslechli a posunuli jí se 1412 hlasy až před stálice tuzemské scény, jakými jsou Ewa Farna nebo dokonce Lucie Bílá.

To samé platilo i u rapera, který si říká Řezník a svou tvorbou vyvolává kontroverze. Morbidní humor žánru horrorcore k tomu svádí i názvy Řezníkových desek, jako např. Penetrační chtíč. I on anketu zveřejnil na svém Facebooku. Fanoušci poslali na vysoké příčky i Jana Bendiga, který je sice stále aktivní, ale vystačil si i bez okázalého marketingu.

I věčný slavík Karel Gott tak skončil pátý, porazil ho kromě výše zmíněných i kníže pornofolku Záviš. „Jak vidno, když se fanoušci hecnou, je možné úplně všechno,“ komentuje iDnes.cz.

Své o tom ví i kapela Ortel, právě její pochybný vzestup by mohl stát za slavíkovskou pauzou. Stále se ale očividně těší ze svých věrných a urputných příznivců. Možná jich jsou hordy právě na sociálních sítích, Ortel tak porazil v anketě Kabáty stejně jak loni ve Slavíku. Jediné, z čeho Ortel těží, je punc rebelie, dodává portál. Stejně tak v anketě zůstala hluboko dole i tvorba skupiny Kryštof, Chinaski, nebo třeba mladých Mirai.

Původní zdroj ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …