Poslal Babiše do pr...! Odpůrci premiéra jásají

24.05.2018 13:04

Bývalý ministr obrany, kancléř prezidenta Václava Havla, ale také disident Luboš Dobrovský se měl dočkat ocenění za svou statečnost. Měl mu ho předat premiér Andrej Babiš. Dobrý však dal najevo, že z rukou trestně stíhaného člověka o žádné ocenění nestojí. Napsal premiérovi dopis. Bývalá poslankyně za ODS Kateřina Dostálová poznamenala, že byl Babiš „elegantně poslán do prdele“.

Poslal Babiše do pr...! Odpůrci premiéra jásají
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Premiér Andrej Babiš (ANNO) chtěl někdejšímu kancléři prezidenta republiky Václava Havla, ale také bývalému velvyslanci v Rusku Luboši Dobrovskému udělit oceněná Bezpečnostní rady státu za vykonanou službu vlasti. Dobrý však napsal Babišovi dopis, v němž odmítl toto ocenění převzít. Neumí si prý představit, že by ho dostával od trestně stíhaného člověka, který navíc český stát ohrožuje. Přesně tak Dobrovský Babiše vidí.

Anketa

Zeman vyhlásil, že Babiše jmenuje znovu premiérem bez ohledu na výsledek referenda v ČSSD. Je to dobře?

79%
21%
hlasovalo: 10027 lidí

„Neumím si představit, že bych měl toto pro mě vzácné ocenění převzít z ruky člověka, jehož si nevážím, tedy z vaší ruky. Z ruky člověka nemužného, který odmítá respektovat soudní rozsudek, jímž je potvrzeno jeho udavačství z doby, kdy byli moji přátelé vězněni režimem, jemuž jste sloužil,“ napsal někdejší odpůrce komunistického režimu někdejšímu agentovi komunistické Státní bezpečnosti. Dopis uveřejnil server Forum24.cz.

Přidal poznámku o tom, že je Babiš trestně stíhán, vláčí si s sebou podezření, že spáchal dotační podvod, a i navzdory i navzdory tomu se odmítá vzdát svých politických funkcí.

„Pociťuji, pane inženýre Babiši, vaše útoky na právní podstatu českého státu jako vážnou bezpečnostní hrozbu. Bylo by tedy zcela paradoxní dostávat cenu za posilování bezpečnosti státu od někoho, o němž jsem přesvědčen, že tuto bezpečnost oslabuje,“ uzavřel dopis Dobrovský.

Když si dopis přečetla bývalá poslankyně z řad ODS z přelomu tisíciletí, panu Dobrovskému ze srdce poděkovala. Právě tento dopis je podle dámy důkazem, že ideály první republiky pořád ještě žijí.

„Jak někoho poslat elegantně do prdele? Napsat oficiální dopis premiérovi v demisi a oslovit ho Pane inženýre. Díky pane Dobrovský. První republika ještě žije! V tom oslovení se tolik zračí to pohrdání. Netřeba víc. Děkuji Svobodnému fóru, že jste ten dopis zveřejnili,“ napsala doslova.

Kateřina Dostálová doslova napsala:

Jak někoho poslat elegantně do prdele? Napsat oficiální dopis pramiérovi v demisi a oslovit ho Pane inženýre. Díky pane Dobrovský. První republika ještě žije! V tom oslovení se tolik zračí to pohrdání. Netřeba víc. Děkuji Svobodnému fóru, že jste ten dopis zveřejnili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Věra Jourová k nové Radě ČT: Budou muset ukázat, že to dělají dobře. A hned naskočily vzpomínky na Polsko a Maďarsko

20:37 Věra Jourová k nové Radě ČT: Budou muset ukázat, že to dělají dobře. A hned naskočily vzpomínky na Polsko a Maďarsko

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla dnes Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise z hnutí A…