Poslance Ondráčka dnes celý den propírali ve sněmovně. Tady jsou jeho dojmy

25. 9. 2014 20:48

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, jenž se nedočká omluvy Miroslava Kalouska z TOP 09 za komunistického fízla, odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se jak ke své aktuální kauze, tak k situaci na Ukrajině. Došlo i na tvrdá slova.

Poslance Ondráčka dnes celý den propírali ve sněmovně. Tady jsou jeho dojmy
Foto: ksm.cz
Popisek: Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček
reklama

Sněmovna svým dnešním rozhodnutím - nerozhodnutím v kauze „komunistického fízla“ umožnila Miroslavu Kalouskovi neomlouvat se poslanci a bývalému příslušníkovi represivních složek komunistického režimu za to, že ho označil za fízla. Čtenářka Anděla KK chtěla od Ondráčka slyšet, zda by sněmovna neměla řešit důležitější věci. A Ondráček to nepopírá.

„Souhlasím s Vámi, že jsou jiné věci na řešení. Po panu poslanci Kalouskovi jsem požadoval pouze omluvu za, pro mě, urážlivý výrok, nic více. Každý nechť si o poslanci Kalouskovi a jeho chování ve sněmovně i mimo ní udělá svůj názor,“ odvětil poslanec.

Žádná válka nikomu nepřinesla nic dobrého

Další z dotazů už byl podstatně ostřejší. Čtenář Horník komunistickému zákonodárci napsal, že na Miroslava Kalouska musí jít tvrdě. Zmínil v této souvislosti krizi na Ukrajině. „Je potřeba konečně začít stíhat Šláfenberga nejen za podněcování k zabíjení a šíření nenávisti, ale i za to, že v ČR přišel k majetku podvodem. Kalouska je nutné zadupat do země,“ napsal doslova čtenář. Narážel tak na předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, který prý na ukrajinském Majdanu podporoval fašisty, a prvního místopředsedu strany Kalouska. A co na tato ostrá slova Ondráček?

Odpovědi si můžete přečíst ZDE

„Za mnohé výroky politiků, umělců a dalších osob veřejného života, kteří podněcují konflikt na Ukrajině, ale i jinde ve světe, se stydím a upřímně nevím, co je vede k takovému jednání. Zda je to neznalost zrůdnosti válečných konfliktů a jejich následků, jejich nedostatečné ego, které se snaží pozvednout anebo jen obyčejná lidská hloupost. Žádná válka nepřinesla nikomu ze zúčastněných (ale ani těm přímo nezúčastněným) nic dobrého,“ upozornil zákonodárce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Temné spiknutí? Babiš a Prymula prý hájí úplně jiné zájmy

20:03 Temné spiknutí? Babiš a Prymula prý hájí úplně jiné zájmy

Odehrává se v rámci „války proti koronaviru“, vyhlášené Andrejem Babišem, ve skutečnosti temné spikn…