Poslance Ondráčka dnes celý den propírali ve sněmovně. Tady jsou jeho dojmy

25.09.2014 20:48 | Zprávy
autor: mp

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, jenž se nedočká omluvy Miroslava Kalouska z TOP 09 za komunistického fízla, odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se jak ke své aktuální kauze, tak k situaci na Ukrajině. Došlo i na tvrdá slova.

Poslance Ondráčka dnes celý den propírali ve sněmovně. Tady jsou jeho dojmy
Foto: ksm.cz
Popisek: Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček

Sněmovna svým dnešním rozhodnutím - nerozhodnutím v kauze „komunistického fízla“ umožnila Miroslavu Kalouskovi neomlouvat se poslanci a bývalému příslušníkovi represivních složek komunistického režimu za to, že ho označil za fízla. Čtenářka Anděla KK chtěla od Ondráčka slyšet, zda by sněmovna neměla řešit důležitější věci. A Ondráček to nepopírá.

„Souhlasím s Vámi, že jsou jiné věci na řešení. Po panu poslanci Kalouskovi jsem požadoval pouze omluvu za, pro mě, urážlivý výrok, nic více. Každý nechť si o poslanci Kalouskovi a jeho chování ve sněmovně i mimo ní udělá svůj názor,“ odvětil poslanec.

Žádná válka nikomu nepřinesla nic dobrého

Další z dotazů už byl podstatně ostřejší. Čtenář Horník komunistickému zákonodárci napsal, že na Miroslava Kalouska musí jít tvrdě. Zmínil v této souvislosti krizi na Ukrajině. „Je potřeba konečně začít stíhat Šláfenberga nejen za podněcování k zabíjení a šíření nenávisti, ale i za to, že v ČR přišel k majetku podvodem. Kalouska je nutné zadupat do země,“ napsal doslova čtenář. Narážel tak na předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, který prý na ukrajinském Majdanu podporoval fašisty, a prvního místopředsedu strany Kalouska. A co na tato ostrá slova Ondráček?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

muniční iniciativa

Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

STAN, Kolář, Ukrajina, Šídlo. Miliardář, který je v ČR u mnohého

4:44 STAN, Kolář, Ukrajina, Šídlo. Miliardář, který je v ČR u mnohého

Jan Dobrovský je známý podnikatel, komentátor politického života a filantrop. Jeho veřejné aktivity …