Poslanci KSČM znovu navrhli nepromlčitelnost činů při privatizaci

08.12.2018 21:31 | Zprávy

Poslanci KSČM znovu navrhli nepromlčitelnost trestných činů souvisejících s privatizacemi státního majetku. Promlčecí lhůty by se neměly podle novely trestního zákoníku vztahovat ani na činy spáchané při zadávání, schvalování nebo provádění veřejné zakázky. U privatizačních činů nyní zaniká trestní odpovědnost po 20 letech. Zprávu přinesla ČTK.

Poslanci KSČM znovu navrhli nepromlčitelnost činů při privatizaci
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Nepromlčitelné by byly podle předlohy i činy související s privatizacemi po pádu socialismu od 90. let minulého století. „Vzhledem k tomu, že uplynulý čas ukázal, že mnohé trestné činy spáchané při realizaci zákona o takzvané velké privatizaci nebyly potrestány pro uplynutí promlčecí doby, přestože potrestány být mohly, je nutné tento stav do budoucna změnit,“ napsali ve zdůvodnění Stanislav Grospič, Leo Luzar a Zdeněk Ondráček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tak tu válku ukončete! Kupka bojoval za vlajku Ukrajiny, přišla reakce

14:03 Tak tu válku ukončete! Kupka bojoval za vlajku Ukrajiny, přišla reakce

V nedělní Partii Terezie Tománkové se strhla ostrá hádka o ukrajinskou vlajku na budově Poslanecké s…