Poslanci LIDEM se dušují: Nečas nevolal ani netlačil

27. 7. 2012 8:36

Policie zkoumá, zdali premiér Petr Nečas (ODS) opravdu přemlouval, lanařil či snad uplácel poslance do nově založené platformy Karolíny Peake LIDEM. Vyšetřovatelé nyní žádají členy platformy, aby jim krok premiéra vysvětlili. Ti to jako Nečas a Peake odmítají. Nečas nevolal ani netlačil, tvrdí.

Poslanci LIDEM se dušují: Nečas nevolal ani netlačil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Nečas s Karolínou Peake
reklama

Vyplývá to z dopisu, který policie podle informací deníku Právo zaslala několika poslancům strany LIDEM.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan deníku sdělil, že je věc ve fázi prověřování, bez jakýchkoli zahájených úkonů trestního řízení. „Prostě jsme přijali oznámení, kdy prověřujeme, zda se může jednat o protiprávní jednání, či nikoliv,“ sdělil Hulan Právu.

Šéfka platformy LIDEM ve čtvrtek přiznala, že při zakládání této strany s premiérem Nečasem o váhajících poslancích opravdu hovořila. Žádala ho totiž o pomoc. „Je pravda, že v době, kdy si premiér nebyl jist, že vláda vydrží, tak jsem mu říkala, že je několik váhajících poslanců a že se s nimi může spojit a osobně sejít a potvrdit jejich postoj,“ tvrdí Peake a dodává, že to nepovažuje za nic nemorálního.

Poslanci se shodují. Nečas netlačil

Peake si navíc vzpomíná, jak ji po odchodu z VV premiér vynadal. „Byl na mě naštvaný, protože málem padla vláda. Ale rozhodně neuplácel,“ myslí si Peake. Vicepremiérka dodává, že více poslanců od Věcí veřejných odešlo stejný den jako ona.

Jakýkoliv telefonát odmítají i oslovení poslanci LIDEM. „Dotazy od policie mi přišly, ale premiér mi nevolal,“ tvrdí bývalá členka VV Lenka Andrýsová. „Ani jsem s ním telefonicky nemluvil a nebyl jsem nikam lanařen,“ říká Jiří Rusnok. Ani poslanec Martin Vacek nemůže trestní oznámení podpořit. „V mém případě se nic takového nestalo,“ tvrdí totiž.

 „Nikdo mě nelanařil ani nevolal a pochybuji, že by byl nátlak vyvíjen na kohokoliv jiného. Jsem velkým odpůrcem politicky motivovaných trestních oznámení a toto je modelový příklad,“ dodává Právu poslanec Viktor Paggio.

K tomu se vyjádřili i Nečas s Peake. Podle premiéra je celý tento příklad natolik absurdní, že celou věc považuje za produkt okurkové sezóny. Peake si myslí totéž. „V létě, kdy se nic zajímavějšího neděje, je třeba dění oživit něčím, co se stalo před třemi měsíci, a okořenit spekulacemi,“ dodává.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…