Poslanci budou jednat o zavedení povinného posledního roku mateřské školy a o zdanění hazardu

27.10.2015 6:04

Poslanci by dnes měli začít projednávat školskou novelu, která zavede povinný poslední rok mateřské školy, jednotné přijímací zkoušky na střední školy a povinnou maturitu z matematiky pro některé obory. V úvodním kole by měli posuzovat taky vládní návrh na vyšší zdanění hazardu od příštího roku.

Poslanci budou jednat o zavedení povinného posledního roku mateřské školy a o zdanění hazardu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanci si odhlasovali zvýšení platu. Plat poslanců se tak zvýší příští rok o 1700 Kč, což je o tři procenta. ČSSD si svou tedy nakonec prosadila

Poslední rok předškolního vzdělávání by měl být podle normy povinný od září 2017. Novinka by měla zjednodušit začleňování sociálně znevýhodněných dětí do běžných škol. První jednotné přijímací zkoušky z češtiny a matematiky by se měly konat na jaře 2017. Povinná maturita z matematiky by měla být od roku 2021 nejprve na středních školách, v nichž se vyučuje v dostatečném rozsahu.

Loterijní novela předpokládá sazby odvodů z hazardu 23 a 28 procent podle druhu her místo nynějších 20 procent. Zároveň by se měl zvýšit z 55 na 80 korun denní poplatek za každý hrací automat. Kabinet chce návrh projednat v co nejkratších lhůtách, poslanci by ho mohli schvalovat už v polovině listopadu. Nové sazby mají přinést státu kolem dvou miliard korun navíc.

Poslanci ukončí řádnou říjnovou schůzi a zahájí schůzi mimořádnou svolanou z podnětu koaličních poslanců. Měli by se na nich dnes věnovat i změnám v podpoře sportu, zpřísnění církevního zákona a úpravám podpory elektřiny ze zemědělských podniků.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza Feri: Klaus ml. si udělal malou legraci. Zde FOTO

6:47 Kauza Feri: Klaus ml. si udělal malou legraci. Zde FOTO

Poslanec Václav Klaus mladší si udělal drobnou legraci z kolegy poslance Dominika Feriho (TOP 09). N…