Poslanci budou schvalovat omezení imunity a regulaci akcií

05.02.2013 6:27

Poslanci budou opět rozhodovat o omezení imunity zákonodárců a ústavních soudců. Schvalovat by měli také návrh na regulaci anonymních akcií. Únorová schůze Sněmovny začíná dnes odpoledne. Na programu mají být hlavně předlohy ve druhém čtení, v němž poslanci mohou podávat pozměňovací návrhy.

Poslanci budou schvalovat omezení imunity a regulaci akcií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na zasedání sněmovny je veselo i vážno. Posuďte z výrazů sami
reklama

Hned v úvodu schůze složí slib nový poslanec ČSSD Igor Jakubčík. Ve Sněmovně nahradí stranického kolegu Václava Šlajse, který se vzdal mandátu. Šlajs je prvním náměstkem hejtmana Plzeňského kraje.

Zrušení doživotní imunity zákonodárců a ústavních soudců a regulace cenných papírů na držitele patří mezi předlohy, které by dnes mohli poslanci poslat do závěrečného schvalování. Na pořad by také mohla přijít novela sněmovního jednacího řádu, díky níž by si mohla založit frakci vládní strana LIDEM.

Další program

Únorová schůze Sněmovny čítá celkem 180 bodů. Poslanci se budou zabývat mimo jiné návrhy na zrušení daňového osvobození církví při prodeji majetku, který jim stát vrátí v restituci. Na programu je návrh ODS, podle něhož by věznění zákonodárci nepobírali plat, náhrady a neměli by nárok ani na další výhody. Poslanci by dále měli zvolit nového zástupce ombudsmana po Jitce Seitlové, které končí mandát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …