Poslanci budou schvalovat prokazování původu majetku. A nejen to

01.07.2016 6:00 | Zprávy
autor: mp

Poslanci dnes budou schvalovat zavedení prokazování původu majetku a centrální evidence účtů. V závěrečném sněmovním čtení jsou taky změny v pojišťovnictví, nová pravidla pro národní parky a úřední kontroly domácích kotlů. Dolní komora rovněž bude volit předsedu vyšetřovací komise, jež prověří okolnosti kontroverzní policejní reorganizace.

Poslanci budou schvalovat prokazování původu majetku. A nejen to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve sněmovně se hlasovalo o novele zákona o zbraních, tedy o pravidlech jejich držení občany tzv. zbrojním průkazu

Návrh o prokazování původu majetku nespočívá v zavedení plošných přiznání. Finanční správa by dostala pravomoc prověřovat výši majetku poplatníků v souvislosti s daňovým přiznáním. Pokud by hodnota neevidovaného majetku převýšila sedm milionů korun, finanční správa by vyzvala poplatníka k prokázání jeho původu a případně jej zdanila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Nahrávky

Co říkáte na obsah zveřejněných nahrávek mezi maďarským ministrem a Kremlem? Pořád fandíte Orbánovi a jeho vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To se mi nelíbí.“ Babiš přitlačil pumpaře. Tvrdě

17:50 „To se mi nelíbí.“ Babiš přitlačil pumpaře. Tvrdě

Premiér Andrej Babiš se ozval občanům z dovolené a ubezpečil je, že stále naplno pracuje. Zároveň vz…