Poslanci budou schvalovat změny ve zdanění hazardu

13.04.2016 6:26

Poslanci budou dnes schvalovat novou regulaci a zdanění hazardu. Rozhodnout by měli taky o zvýšení příspěvků na péči zdravotně postiženým lidem o desetinu. Ve druhém čtení by se Sněmovna mohla zabývat kontroverzním rozšířením pravomocí ombudsmana.

Poslanci budou schvalovat změny ve zdanění hazardu
Foto: pixabay.com
Popisek: Hazard - ilustrační foto
reklama

V trojici předloh o hazardu podpořil rozpočtový výbor některé úpravy. Navrhl zavést dvě daňové sazby podle druhu hazardu místo tří, jak chce vláda. Loterijní firmy by navíc mohly dávat až čtvrtinu daní přímo na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže. Mohl by se taky zvýšit podíl obcí na příjmech ze zdanění hazardu na úkor státu.

Vyšší příspěvky na péči by měli postižení lidé dostávat od srpna. Částky závisí na jejich závislosti na pomoci, kterou si za ně mají zajistit. Sněmovna bude v rámci předlohy rozhodovat i o pozměňovacím návrhu, jenž by navrátil původní pravidla pro přiznávání příspěvků. Systém změnila reforma bývalého ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09), podle kritiků se kvůli ní řadě lidí dotace snížila nebo o ní přišli zcela.

Ombudsman má dostat podle vládní předlohy možnost dávat veřejné žaloby kvůli diskriminaci a domáhat se u Ústavního soudu zrušení zákona nebo jeho části. Mezi poslanci vyvolávají úpravy debaty, navrhují jejich vypuštění, případně zamítnutí celé normy. Mezi pozměňovacími návrhy je i uzákonění pravomoci Sněmovny veřejného ochránce práv odvolat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…