Poslanci by měli rozhodnout o důchodové reformě

30.10.2012 6:23

Poslanci by dnes měli rozhodnout o předloze, která umožní zavést reformní druhý důchodový pilíř od příštího roku. Čeká je také závěrečné hlasování o normě, jejímž cílem je snížit přeplněnost věznic. Oba zákony se vrátily do Sněmovny po vetu prezidenta Václava Klause.

Poslanci by měli rozhodnout o důchodové reformě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čtvrteční sněmovna byla ve znamení interpelací. Účast byla jak na zápasu okresního přeboru.
reklama

Dolní komora by naopak mohla opět odložit hlasování o církevních restitucích a o zavedení trestu zákazu pobytu za vybrané přestupky. O oběma normami mají potíže poslanci strany LIDEM. Zákon o majetkovém vyrovnání státu s církvemi, který vetoval levicový Senát, podmiňují přijetím sporného daňového balíčku. V novele o zákazu pobytu vetované Klausem se poslancům LIDEM nelíbí úprava ohledně nočního klidu.

Častější využívání domácího vězení

Předloha o důchodech je v podstatě prováděcím zákonem k reformě penzí, která byla schválena už dříve. Prezident Václav Klaus veto zdůvodnil tím, že na reformě nepanuje potřebná shoda mezi odborníky, politiky i ve společnosti.

Novela trestního řádu by zavedla častější využívání domácího vězení nebo podmínečné propouštění za méně závažné zločiny. Norma má také zkrátit lhůty pro možné předčasné propuštění. Klaus ale uvedl, že situace ve věznicích by se měla řešit hlavně změnou zaběhlé praxe ukládání trestů.

Poslanci by měli po prezidentovu vetu hlasovat také o předloze, která má snížit počet dětí v ústavech a naopak podpořit pěstounskou péči.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

5:30 Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

Česká televize je po volbě nových radních doslova vzhůru nohama. Zavedené pořádky totiž mohou velmi …