Poslanci by mohli projednat návrh na zrušení nadbytečných právních předpisů

24.01.2023 6:30

Poslanci by dnes mohli zahájit projednávání vládního návrhu na zrušení nadbytečných právních předpisů. V úvodním kole je také drážní novela, jež upravuje práva cestujících podle evropských předpisů.

Poslanci by mohli projednat návrh na zrušení nadbytečných právních předpisů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedání pražského zastupitelstva. Prvním bodem byla volba primátora...

Ve druhém čtení by se poslanci mohli zabývat předlohou, jež upravuje informační povinnosti fondů kolektivního investování. Schůze dolní komory pokračuje od odpoledne. Očekává se, že opozice se znovu pokusí prosadit do jejího programu svá témata.

Kabinet navrhl zrušení více než 10.000 nadbytečných zákonů, nařízení a vyhlášek, které jsou sice většinou platné, ale už se nevyužívají. Tyto předpisy se podle předlohy Ministerstva vnitra mimo jiné stávají zátěží pro systém eSbírka, ve kterém by lidé měli mít v budoucnu možnost elektronicky vyhledat veškeré zákony a mezinárodní smlouvy v jejich závazné podobě. Novela ruší přes 6600 takzvaných vyhaslých právních předpisů a více než 3600 předpisů, které už v minulosti zrušilo některé obecné ustanovení, ale v právním řádu se nadále objevovaly.

Opozice neprosadila před dvěma týdny sněmovní debatu například o státním rozpočtu, dostupnosti některých léků, o možných daňových změnách a o vládních úvahách, jak omezit šíření dezinformací. Poslanci ANO následně vyvolali schůzi Sněmovny k vyslovení nedůvěry kabinetu. Předsedkyně opozičního klubu ANO Alena Schillerová po hlasování uvedla, že poslanci hnutí se budou v dolní komoře snažit o projednání svých témat i nadále.

Sněmovna by měla jednat tento týden podle koaličních plánů jen dnes a ve středu, a to vzhledem k druhému kolu volby prezidenta. Poslanci proberou pravděpodobně pouze předlohy, které nevyvolávají rozepře mezi koalicí a opozicí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…