Poslanci rozhodnou o návrhu, který přinese zdražení cigaret

30.07.2014 6:02 | Zprávy
autor: vam, čtk

Poslanci by dnes měli rozhodnout o předloze, která zvýšením spotřební daně zdraží cigarety. Před schvalováním je také novela o zavedení výjimek pro některé nekvalifikované učitele, aby nemuseli s lednem ve školství skončit. Poslanci by se mohli dostat také ke kontroverzní celkové novele dosud neúčinného služebního zákona.

Poslanci rozhodnou o návrhu, který přinese zdražení cigaret
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cigarety

Zvýšením spotřební daně u cigaret chce vláda předejít jejímu pozdějšímu skokovému růstu s ohledem na slabší kurz koruny vůči euru. Krabička novelou zdraží o tři až čtyři koruny. Poslanci předložili řadu pozměňovacích návrhů, chtějí daň zvýšit jinak než vláda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…