Poslanci se bouří proti zákazu kouření v hospodách. Je to prý lepší než čadit doma dětem

01.05.2013 8:33

Nový zákon, kterým chce ministr zdravotnictví Leoš Heger zakázat kouření v hospodách, si našel nejvíce odpůrců v řadách vládní ODS. Informuje o tom server Aktuálně.cz. Užší vedení strany prý dokonce svým poslanců doporučilo, ať pro návrh nehlasují.

Poslanci se bouří proti zákazu kouření v hospodách. Je to prý lepší než čadit doma dětem
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

A až na výjimky se zákonodárci z ODS této rady údajně drží. Deník Aktuálně.cz během vlastní ankety mezi poslanci zjistil, že mezi největší odpůrce zákazu patří členové rozpočtového a hospodářského výboru, kteří při svých jednání také o regulaci kouření nebo spotřební dani pro tabák rozhodují.

Aktuálně.cz píše, že některé jejich argumenty jsou úsměvné. "Úplný zákaz kouření je za hranicí pravidel demokratické společnosti," řekl prý poslanec Igor Svoják (ODS). To je také důvod, proč nemůže pro zákon hlasovat. Server zjistil, že Svoják, stejně jako Pavel Drobil (ODS), Pavel Bém (ODS) či František Laudát (TOP 09) jsou členy rozpočtového výboru a budou mezi těmi, kdo Hegerův zákon určitě nepodpoří.

Když se nebude kouřit v hospodách, bude se kouřit doma dětem

Zatímco Drobil řekl, že nebude papežštější než papež, Laudát argumentuje tím, že když si otcové od rodin z malých měst a vesnic nebudou moci zapálit v hospodě, tak budou pít a kouřit doma. A Bém uvedl, že proti návrhu ministerstva má řadu odborných výhrad. "Podporuji rozumná opatření, jejichž smyslem je omezit negativní dopady kouření," řekl Bém. Další poslanec ODS Miroslav Jeník podle Aktuálně.cz odkazuje na obraz kouřících lidí na ulici, který známe ze zemí, kde bylo kouření plošně zakázáno. Podle něj není účelné, aby se namísto v hospodách kouřilo právě na ulici.

Koskuba: Jediným opravdovým řešením je naprostý zákaz prodeje tabáku

Odpůrce má zákaz kouření v restauracích i mezi členy dalších sněmovních stran, zjistil server Aktuálně.cz. "Nejsem příznivcem přístupu, že stát má donekonečna chránit občany před jejich vlastní hloupostí," zdůvodnil poslanec TOP 09 Daniel Korte, proč návrh svého stranického kolegy nepodpoří. A například poslanec ČSSD Jiří Koskuba řekl, že jediným opravdovým řešením pro ochranu zdraví je naprostý zákaz prodeje tabáku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

8:51 Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie... My jsme tohle nechtěli. Ty mrtvoly? To je jinak

Ruský prezident Vladimir Putin se při příležitosti summitu v Helsinkách sešel nejen s americkým prez…