Poslanec Jan Farský: Jsem pro dodávky zbraní na Ukrajinu, protože nechci, aby se bojovalo v Česku

19.02.2015 11:15

Na svém facebookovém profilu vyjadřuje poslanec za Liberecký kraj Jan Farský svou jasnou podporu pro dodávání zbraní na Ukrajinu. Argumentuje tím, že Rusko dobývá Ukrajinu a nerespektuje přitom žádné uzavřené dohody a Západ nechává Ukrajinu na holičkách.

Poslanec Jan Farský: Jsem pro dodávky zbraní na Ukrajinu, protože nechci, aby se bojovalo v Česku
Foto: TOP09
Popisek: Poslanec Jan Farský
reklama

„Pokrytectví Západu je na vrcholu. Putin v Minsku jedná za separatistické jednotky, které nejen vyzbrojil, ale které jsou složeny z ruských vojáků. Nebo si snad ještě někdo nalhává, že separatisté jsou poklidní východoukrajinští zemědělci, kteří traktory přestavěli na tanky a z vidlí ukovali samopaly?“ píše na sociální síti Farský a dodává, že je pro pomoc s obranou území suverénní Ukrajiny před separatisty. „Jsem pro dodávky zbraní na Ukrajinu, protože nechci, aby se bojovalo v Česku,“ píše doslova na Facebooku poslanec Farský.

Putin pak podle vyjádření Farského porušil veškeré mezinárodní smlouvy a dohody, porušuje uzavřené příměří. „Zkouší, kam až může zajít. A Západ ustupuje a ustupuje a ustupuje. Válce dává přívlastky, aby se mohl tvářit, že vlastně válkou není. Ale je to válka. A je 1 000 km od nás,“ varuje poslanec.

Farský pak dále vznáší několik hypotetických dotazů: „Pokud se Rusko nezastaví na Ukrajině, kde je budeme zastavovat? Když vidí slabost Západu, zastaví je vůbec hranice NATO? Nebo se bude dále předstírat, že žádná válka není i ve chvíli, kdy se budou zelení mužíci prohánět v Pobaltí, na Slovensku nebo snad v Česku?“ a dodává, že dokud Putin tvrdí, že to nejsou ruské jednotky, pořád je ještě šance s nimi bojovat.

Čtvrtý den příměří Rusko dobylo Debalceve. A neprohrává jen Ukrajina, ale především prohrává západní civilizace.

Pokrytectví Západu je na vrcholu. Putin v Minsku jedná za separatistické jednotky, které nejen vyzbrojil, ale které jsou složeny z ruských vojáků.
(Nebo si snad ještě někdo nalhává, že separatisté jsou poklidní východoukrajinští zemědělci, kteří traktory přestavěli na tanky a z vidlí ukovali samopaly?)

Putin porušil veškeré mezinárodní smlouvy a dohody, porušuje uzavřené příměří. Zkouší, kam až může zajít. A Západ ustupuje a ustupuje a ustupuje. Válce dává přívlastky, aby se mohl tvářit, že vlastně válkou není. Ale je to válka. A je 1 000 km od nás. Rusko dobývá Ukrajinu a nerespektuje přitom žádné uzavřené dohody. Jen každým dalším krokem ukazuje svoji sílu a slabost Západu. A Západ nechává Ukrajinu na holičkách. Porošenko žádá zbraně, posíláme deky. Pokud se Rusko nezastaví na Ukrajině, kde ho budeme zastavovat? Když vidí slabost Západu, zastaví ho vůbec hranice NATO? Nebo se bude dále předstírat, že žádná válka není i ve chvíli, kdy se budou zelení mužíci prohánět v Pobaltí, na Slovensku, nebo snad v Česku? Nakonec to je teprve 25 let, co ruská vojska okupovala Českou republiku.

Jsem pro dodávky zbraní na Ukrajinu. Jsem pro pomoc s obranou území suverénní Ukrajiny před separatisty. A dokud Putin tvrdí, že to nejsou ruské jednotky, pořád je ještě šance s nimi bojovat.
Jsem pro dodávky zbraní na Ukrajinu, protože nechci, aby se bojovalo v Česku.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …