Poslanec Křeček: Zmatený Kalousek...

18.06.2012 14:52 | Zprávy
autor: jav

Poslanec ČSSD Stanislav Křeček se ohradil proti argumentům obhájců Vlasty Parkanové z TOP 09, že její chování posvětil bývalý ministr financí Bohuslav Sobotka. Kdyby prý byl obhájcem Parkanové, byla by pro něj tato zmatená argumentace „noční můrou.“

Poslanec Křeček: Zmatený Kalousek...
Foto: David Sedlecký / wikipedia.org
Popisek: Poslanec Stanislav Křeček

Vedení TOP 09 začalo argumentovat dopisem ministra Sobotky, ve kterém podle nich říká, že není možné určovat u vojenských zakázek „obvyklou cenu“.„Tento dopis je zastánci Vlasty Parkanové vydáván za doklad o tom, že ministryně obrany postupovala, pokud jde o zjištění ceny letounů Casa, správně,“ rekapituluje Křeček. Taková argumentace je přitom podle něj noční můrou každého advokáta.

Tvrdí, že ve zmíněném dopise z roku 2006 ministr Sobotka nenapsal nic víc, než že ministerstvo financí není způsobilé stanovovat obvyklou cenu u specifických komodit typu vojenské techniky. Proto je nepochopitelné, proč v roce 2009 ministryně obrany Parkanová opět žádala o určení ceny letadel ministerstvo financí a dokonce na tuto skutečnost odkazovala na jednání vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Jan Schiller byl položen dotaz

Pomoc Ukrajině

Jste pro pomoc Ukrajině, to i já. Jak se ale díváte na pomoc ukrajinským uprchlíkům zde? Podle mě mají mnohem víc výhod než občané ČR, kteří potřebují pomoc od státu. Ano, ti sice nejsou uprchlíci, ale měli by proto na tom být hůř

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nechoďte do České televize. Převratný návrh pro novou vládu

4:40 Nechoďte do České televize. Převratný návrh pro novou vládu

Česká televize čelí nejvážnější kritice za poslední roky. Podle mediálních expertů i politiků se z m…