Poslanec ODS měl na Facebooku výzvu k vysídlení Romů

19.05.2011 19:53

Poslanec Jiří Šulc (ODS) měl na facebooku fotografii s výzvou k vysídlení českých Romů na Haiti. Uvedla to dnes Česká televize s tím, že obrázek visel na stránce víc než rok. Šulc tvrdí, že o něm nic neví. Poté, co ho na něj Česká televize upozornila, fotografii z profilu odstranil.

Poslanec ODS měl na Facebooku výzvu k vysídlení Romů
reklama

Šulc si prý nepamatuje, že by takovou fotografii s popiskem "Když už pomoc, tak pořádná" vůbec na svůj profil umístil. Facebooková stránka ho přitom uvádí jako autora. "Nevím o tom nic, jestli tam něco takového je, tak to nechám sundat," řekl ČT. Bližší rozhovor odmítl, odpoledne ale fotografie zmizela, uvedla ČT. 

Může jít o trestný čin

Podle ředitele vládní agentury pro sociální začleňování Romů Martina Šimáčka takové fotografie na stránkách politiků jen podněcují napětí v regionech, které jsou už tak dost problematické. Domnívá se, že dokonce může jít až o trestný čin. "Jednak je to rasový útok na romskou populaci v České republice, ale také je to nepřípustné ve vztahu k tomu, co se stalo na Haiti," řekl televizi. 

Poslanec nemá problémy s kontroverzními projevy poprvé. Před krajskými volbami v říjnu 2008 nechal vyvěsit plakáty s heslem "Makejte gádžové, ať se máme líp". Případ šetřila i policie, nakonec ho odložila s tím, že se nestalo nic protiprávního, uvedla Česká televize. 

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…