Poslankyně ČSSD se v Radě Evropy zastala Ruska. A od kolegů to pořádně schytala

12. 4. 2014 8:19

Sociálnědemokratická poslankyně Dana Váhalová, která vedla českou delegaci v Radě Evropy, si od svých kolegů vysloužila kritiku za to, že odmítla sankce vůči Rusku. Tím se vyslovila i proti oficiálnímu stanovisku České republiky.

Poslankyně ČSSD se v Radě Evropy zastala Ruska. A od kolegů to pořádně schytala
Foto: facebook
Popisek: Poslankyně za ČSSD Dana Váhalová

Členka dolní komory českého Parlamentu Dana Váhalová se vymezila vůči dočasnému pozastavení hlasovacích práv Ruska v Radě Evropy. Podle svých slov dává totiž před sankcemi přednost dialogu a tresty se podle ní mají uplatňovat jen zvolna. Kolegové ji za to rozhodně nepochválili, jak píše MF Dnes.

„Byla jednou z mála vystupujících, kdo se přímo zastal zachování ruských práv v Radě Evropy,“ prozradil o Váhalové další člen delegace Stanislav Polčák (STAN). Její vystoupení chtějí členové české delegace řešit i v rámci vládní koalice. Kritika totiž zaznívá nejen od opozice, ale i z řad ČSSD. „Je mi to líto a nechápu její argument. Nevím, jak přišla na to, že je z ruské strany sebemenší ochota k dialogu. Je to selhání vedení našeho zastoupení, mělo by reprezentovat většinový názor,“ míní senátor za ČSSD Pavel Lebeda. Poslankyně Kristýna Zilienková (ANO) požaduje, aby se toto jednání řešilo i na půdě koalice, protože řada návrhů na tvrdší sankce neprošla díky jedinému hlasu. „Kdyby paní Váhalová podpořila stanovisko Ministerstva zahraničí, pak by prošly tvrdší sankce,“ upozorňuje Zelienková.

Sama Váhalová to ale vidí jinak. Proti stanovisku MZV se prý nepostavila, neboť podpořila závěrečnou rezoluci. Tvrdší sankce vůči Rusku ale opravdu odmítá. Sluší se dodat, že pozastavení hlasovacích práv Ruska v Radě Evropy bylo schváleno většinou hlasů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miloš Zeman ve formě. O Šojdrové řekl věc, kterou se chlubit nebude

22:35 Miloš Zeman ve formě. O Šojdrové řekl věc, kterou se chlubit nebude

Týden s prezidentem na TV Barrandov jako každý čtvrtek přinesl mnoho zajímavých dílčích debat. Zazně…