Poslankyně se podivila nad halal kuřecí polévkou pro záložáky. Teď přišlo oficiální vysvětlení

30.09.2016 12:31

Před časem upozornila poslankyně Jana Černochová (ODS) na nevhodné stravování příslušníků aktivních záloh na vojenském cvičení. Poukázala na to, že záložáci obdrželi instantní nudlovou polévku s kuřecí příchutí v halal verzi. Poslankyně upozornila, že polévka má nedostatečnou nutriční hodnotu. S její kritikou ale nesouhlasí příslušníci 3. čety mechanizované roty AZ 41. mpr.

Poslankyně se podivila nad halal kuřecí polévkou pro záložáky. Teď přišlo oficiální vysvětlení
Foto: Archiv
Popisek: Aktivní zálohy AČR

Na webu Armyweb.cz zveřejnili prohlášení podepsané poručíkem v záloze Martinem Kulichem nazvané „Nudlová polévka nám nevadí!“. „Přestože si vážíme zájmu členky výboru pro obranu Parlamentu České republiky paní poslankyně Jany Černochové o problematiku aktivních záloh, je většina z nás přesvědčena o tom, že kauza kolem halal polévky může být značně kontraproduktivní. Zastiňuje mnohem závažnější témata hodná pozornosti a úsilí velení AČR i politiků,“ píše se v prohlášení.

V něm se také uvádí, že by tato kauza neměla znevážit „dobře odvedenou práci vojáků z povolání, zejména velení 41.mpr, kteří věnují nemalé úsilí tomu, aby nám zajistili kvalitní výcvik“.

„Problematiky kolem kvality stravování vojáků nesmí být zneužíváno v nekonstruktivní politické soutěži, nebo dokonce šíření strachu ze skupiny obyvatel. Ve finále rozhodují činy, nikoliv slova,“ píše se závěrem v prohlášení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…