Poslední šance světa? Spolupráce Trumpa s Putinem. Jinak bude s lidstvem amen, obává se Jiří Vyvadil

22.07.2016 21:22

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump prohlásil, že americká společnost musí vyřešit své vlastní problémy a nemohou se nadále angažovat v dění v celém světě. Zakladatel platformy Přátelé Ruska v České republice a bývalý senátor Jiří Vyvadil za tato slova amerického miliardáře velmi chválí a doufá, že spolu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem pomohou světu.

Poslední šance světa? Spolupráce Trumpa s Putinem. Jinak bude s lidstvem amen, obává se Jiří Vyvadil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Donald Trump vzbudil ruzruch, kdfyž jako jasný prezidentský kandidát za republikány řekl, že by Spojené státy musely zvážit účast v operacích NATO proti Rusku. Poukázal přitom na skutečnost, že řada členů neplní svůj závazek a neodvádí na zbrojní síly to, co má. Financování NATO tak z velké části leží na bedrech USA.

Amerika si přitom podle prezidentského kandidáta musí vyřešit vlastní problémy a nemúže se donekonečna angažovat v Afghánistánu, Iráku a jinde po světě. Totéž prý podle Trumpa platí v případě varování proti údajné agresi Ruska, na kterou upozorňuje např. Polsko či státy Pobaltí. Coby prezident by prý Trump musel předem zvážit akci Spojených států.

„Nepotřebuje tirády nasládlých a opentlených slov, aby v podstatě dal najevo, že lži Polska, pobaltských zemí, které si přejí válku s Ruskem na náklady USA a vymýšlejí si údajné hrozby, moc poslouchat nebude a když mermomocí chtějí vyvolat válku, tak ať si jí také zaplatí. Takže milí Poláci, Ukrajinci a pobaltští fanatici by na další cvičení typu Anakonda měli rychle zapomenout. Nám ostatním stačí teroristické útoky ve Francii, Belgii a první výhonky tohoto typu v Německu a vyvolávat další napětí s Ruskem může fakt jen idiot,“ napsal Vyvadil v textu uveřejněném na serveru VašeVěc.cz.

Celý text najdete zde

Trump podle Vyvadila uvažuje rozumně a představuje alternativu k Hillary Clintonové, předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudu Junckerovi a dalším politikům. Spolu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem představuje prý Trump dokonce „sexy“ alternativu spolupráce Východu se Západem. „Jen nevím, kam se ta havlistická nablbla budou chtít vystěhovat. Nebudou mít kam,“ konstatoval Vyvadil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…