Poslední varování. Donaldu J. Trumpovi prý hrozí sesazení z funkce. Vyšetřovat se budou i média, která ho chválila

21. 3. 2017 9:10

Rusko nedává Spojeným státům spát. FBI momentálně vyšetřuje aktivity ruských zpravodajců, kteří měli údajně nastavit počítačové roboty ve vyhledávačích tak, aby upřednostňovali články pozitivně informující o Donaldu Trumpovi.

Poslední varování. Donaldu J. Trumpovi prý hrozí sesazení z funkce. Vyšetřovat se budou i média, která ho chválila
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

FBI má podezření, že ruští operativci měli záměrně směrovat tzv. „roboty“, aby byly sociální sítě zaplaveny „protrumpovskými“ články. Američtí zpravodajci se domnívají, že roboti potom mohli upřednostňovat např. texty o Trumpovi ze serveru Breitbart News. Právě tento politicky nekorektní server, který založil současný prezidentův poradce Steve Bannon, byl jedním z mála médií informujících o Trumpovi v pozitivním světle.

V FBI dále panuje podezření, že mohli Rusové směrovat roboty také na server Infowars či ryze prokremelská média, jako je Sputnik News nebo RT News. Součástí vyšetřování je také snaha zjistit, jestli provozovatelé serverů Breitbart News či Infowars o aktivitách ruských hackerů věděli a spolupracovali s nimi. Roboti po internetu šířili nejenom odkazy na jednotlivé články, ale také na zveřejněné e-maily demokratů na WikiLeaks.

Při včerejším slyšení v Kongresu ředitel FBI James Comey potvrdil, že jeho zpravodajská organizace vyšetřuje možné vazby Trumpa a jeho týmu na Rusko. „Pokud existuje snaha o vměšování se do vnitřních záležitostí USA ze strany cizího státu, je to velmi vážná věc. To ohrožuje samotnou podstatu naší země. A jestli jsou samotní Američané toho všeho součástí, tak je to zlé,“ uvedl Comey a odmítl zároveň tvrzení některých médií, že by prezident Obama nechal Trumpa sledovat.

Anketa

Je chyba, že Zeman nejde na pohřeb kardinála Vlka?

hlasovalo: 10650 lidí

Vystoupení šéfa FBI Comeyho a šéfa NSA Rogerse v Kongresu však podle rozhlasového komentátora Rushe Limbaugha nebylo jen tak samo sebou a Donald Trump by je měl brát vážně. „Šlo o jakýsi varovný výstřel před možným obviněním prezidenta z velezrady. Ti lidé vědí, že o spolupráci Trumpova týmu a Rusů neexistuje jediný důkaz. Comey se snaží zachránit pracovní místa pro spoustu svých spolupracovníků. Ale činí tak nevhodným způsobem,“ cituje server Breitbart News Limbaugha.

„Cílem celého vyšetřování je podporovat tvrzení demokratů a jim nakloněných médií, že Trump není legitimně zvoleným prezidentem a zvítězil jen díky podpoře Rusů. Oni usilují o to, aby zastavili Trumpa v prosazování jeho reforem a nebo jej rovnou zbavili úřadu. Poselství toho všeho je z mého pohledu zcela jasné. Vzkazují Trumpovi, že jdou po něm a nepřestanou, dokud nedosáhnou svého cíle,“ uzavírá Limbaugh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver má potíže. Chtějí ho „sundat“ kvůli této větě Klausovi mladšímu

8:23 Xaver má potíže. Chtějí ho „sundat“ kvůli této větě Klausovi mladšímu

Přestřelka mezi serverem HlídacíPes.org a moderátorem internetové televize XTV Lubošem Xaverem Vesel…