Pospíšil navrhne odvolání státních zástupců kvůli MUS, potvrdil Mečl

05.01.2012 22:30

Stanislav Mečl podporuje krok ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, který podal čtyři kárné žaloby kvůli Mostecké uhelné. Prvotní pochybení prý bylo na vrchním státním zastupitelství v Praze. Podle Mečla může dojít až k odvolání všech čtyřech.

Pospíšil navrhne odvolání státních zástupců kvůli MUS, potvrdil Mečl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

„Prvotní pochybení se událo na vrchním státním zastupitelství v Praze,“ podpořil v Událostech komentářích na ČT Stanislav Mečl ministra Jiřího Pospíšila. Podle pověřeného pražského vrchního státního zástupce se tito čtyři státní zástupci jako první dozvěděli od švýcarských úřadů, že Česká republika může být poškozena.

SLEDUJEME kauzu: Mostecká uhelná

Pospíšil podává kárné žaloby na Vlastimila Rampulu, Libora Grygárka, Marcelu Kratochvílovou a Ladislava Letka. Podle Mečla se o informacích o Mostecké uhelné dozvěděli v květnu či červnu 2010 a s informací nenaložili tak, jak měli – tedy že ji nepostoupili dál.

„Podle mého názoru a ze znalosti spisového materiálu můžu říct, že nejde o realitu,“ okomentoval Mečl tvrzení státních zástupců, že nejsou vinni. „Neumím si představit, že bych k té kauze přistoupil takovým způsobem, jakým k tomu bylo přistoupeno,“ kritizoval jejich práci.

Nyní prý budou všichni čtyři podrobeni kárnému řízení. Zdali dojde i žalobě, to vyhodnotí policie. Státní zástupci tak můžou skončit s důtkou, snížením mzdy nebo mohou být až odvoláni z funkce. Podle Mečla bude právě tento trest Pospíšil navrhovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…