Pospíšil s Konečnou v sobě kvůli Ukrajině. Skončilo to sprostými slovy

14.03.2024 19:59 | Zprávy

Šéfka KSČM Kateřina Konečná prohlásila, že se „s hrůzou dozvěděla“, že jsou na Ukrajině vojáci NATO, a že nám tedy celou dobu lže vláda Petra Fialy. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) Konečná těmito slovy alespoň vyjevila svoji pozici a stranění Rusku. „Co kdybychom se konečně rozhodli sednout si na p*del a bavit se...,“ opáčila rozhořčená europoslankyně.

Pospíšil s Konečnou v sobě kvůli Ukrajině. Skončilo to sprostými slovy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Konečná v debatě na CNN Prima NEWS prohlásila, že ze strany Západu a také české vlády přicházejí systematické lži. „Ukazuje se, že se nám systematicky lže. Pořád posloucháme, jak žádní vojáci NATO na Ukrajině nejsou. Jak je všechno v pohodě. Nyní se s hrůzou dovídáme, že tam vojáci NATO působí,“ uvedla Konečná.

Reagovala tak na slova polského ministra zahraničí Radosława Sikorského. Ten řekl, že vojáci NATO už jsou na Ukrajině. Mělo by ale jít o speciální síly a vojenské poradce jako součást výcviku ukrajinských vojáků, nejde o vojáky nasazené v boji na frontě.

Europoslankyně Veronika Vrecionová (ODS) připomněla, že na Ukrajině bojují dobrovolníci z různých států NATO včetně České republiky, ale o nasazení vojáků české armády nemá žádné informace. „A jestli něco takového probíhá? Pokud je to ve prospěch toho, aby Ukrajina uspěla, tak to podporuji. Jsem ráda za každý krok, který pomůže Ukrajině vyhnat Rusko ze svého území,“ uvedla Vrecionová.

Jiří Pospíšil poté reagoval na slova Konečné, že zprávu o nasazení vojáků NATO přijala s hrůzou. „Zaujalo mě, že jste s hrůzou zjistila, že na Ukrajině operují spojenci. Komu tedy v tom sporu fandíte? Pokud tam Američané jsou a pomáhají Ukrajině jako napadené zemi, tak jsem pro,“ prohlásil Pospíšil.

„Odkrývá to vaši pozici, komu fandíte. Když jste s hrůzou zjistila, že Američané možná pomáhají Ukrajincům... Vy nechcete, aby se Ukrajina ubránila Rusku?“ pokračoval Pospíšil.

Konečná vysvětlila, že nikdo nechce jaderný konflikt, a proto přijala informace o nasazení vojáků NATO se strachem. „Nechci, aby tady začal jaderný konflikt, protože se to dál hrotí. Ano, s hrůzou jsem zjistila, že se nám tady systematicky lže, protože vaši kolegové z vlády tvrdí, že na Ukrajině neoperují žádní vojáci NATO. A potom Sikorski řekne, že tam evidentně jsou. Přála bych si, abyste nám alespoň říkali pravdu,“ uvedla Konečná.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jakub Makarovič

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ať to slyší až v Kyjevě, u Zelenského. Stížnost z fronty na velení

11:50 Ať to slyší až v Kyjevě, u Zelenského. Stížnost z fronty na velení

Vasyl Kapustej je student práv na Univerzitě Palackého v Olomouci, který dokázal ve sbírkách pro Ukr…