Pospíšil se Schwarzenbergem po boku: Je to jedna z nejhorších kauz od roku 1989! Zeman se chová jako Babišův advokát

23.11.2018 9:40 | Zprávy
autor: nab

Na tiskové konferenci TOP 09 v Poslanecké sněmovně chvíli před hlasováním o vládě předseda strany Jiří Pospíšil připojil pár slov k dnešní poltické situaci. Připomněl včerejší usneseni výkonného výboru TOP 09 a vyzval nejen poslance šesti opozičních stran, aby tento jejich návrh také podpořili. Zároveň zdůraznil, že zdržení se hlasování poslanců ČSSD považují za pokrytecké a zkritizoval Zemana za to, že dělá Babišovi advokáta.

Pospíšil se Schwarzenbergem po boku: Je to jedna z nejhorších kauz od roku 1989! Zeman se chová jako Babišův advokát
Foto: TV Prima
Popisek: Jiří Pospíšil hostem Partie na TV Prima

„Andrej Babiš doposud věrohodně nevysvětlil kauzu uklizení svého syna do zahraničí a stále zde přetrvávají okolnosti poukazující na to, že Andrej Babiš maří vyšetřování své vlastní trestní kauzy,“ citoval v samém úvodu Pospíšil usnesení výkonného výboru TOP 09.

„Tohle je hlavní důvod, proč se domníváme, že Babiš nemá být premiérem České republiky, tedy z důvodu nezávislého prošetření trestní kauzy Čapí hnízdo,“ shrnul a dodal, že současně v usnesení konstatují, že vyslovení hlasování o nedůvěře vládě je jediným mechanismem, kterým mohou poslanci zbavit Českou republiku trestně stíhaného premiéra.

Připomněl, že dnešního hlasování se tak účastní všichni poslanci TOP 09 a návrh na vyslovení nedůvěry vládě do jednoho podpoří. „Současné vyzýváme všechny poslance a to nejen poslance všech šesti opozičních stran, aby vědomi si slibu poslance parlamentu podpořili návrh šesti opozičních stran,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…