Pospíšil začal o Ficovi, Orbánovi a Putinovi. „Řeči, které štvou lidi,“ dostal nazpátek

01.03.2024 9:05 | Zprávy

V pořadu 360 stupňů na CNN Prima NEWS se setkal a krajský předseda strany PRO Michal Hašek s europoslancem Jiřím Pospíšilem. Diskutován byl Green Deal i migrační pakt. Hašek, který hodlá letos kandidovat do Evropského parlamentu upozorňuje na změny, které Evropská unie prosazuje: „To, co se dneska v Bruselu děje, je příprava na Evropský svaz,“. Pospíšil toto směřování Evropské unie vyvrací.

Pospíšil začal o Ficovi, Orbánovi a Putinovi. „Řeči, které štvou lidi,“ dostal nazpátek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Bývalý hejtman Jihomoravského kraje a krajský předseda strany Právo, respekt, odbornost Jindřicha Rajchla Michal Hašek s levicovou politikou nekončí, do strany PRO dle svých slov přináší levicově-konzervativní pohled na svět.

Za stranu PRO hodlá tento rok i kandidovat do Evropského parlamentu. „Lidé před 20 lety odhlasovali vstup do EU, ale musím říct, že to byla fakticky nikoliv právně úplně jiná Evropa než to, co dnes předvádí Evropská komise,“ vyjádřil se k současnému stavu Evropské unie na CNN Prima News.

Podle poslance Evropského parlamentu Jiřího Pospíšila je sice dělení na pravici a levici důležité, důležitější je však dělení na jednotnou Evropu a ty, co Evropu rozdělují. „Evropa v dnešní vypjaté době je dělena měřítky, kdo chce jednotnou Evropu, jasně vzdorující proti Putinovi anebo kdo to rozvolňuje, dělá pátou kolonu typu Fico nebo Maďarský premiér,“ ohradil se Pospíšil vůči slovenskému premiérovi strany SMĚR-SD Robertu Ficovi a maďarskému předsedovi vlády Viktoru Orbánovi.

„To jsou přesně ty řeči, které štvou lidi. Proto dneska lidé začínají podporovat strany jako je PRO, jak v té národní tak evropské politice,“ usoudil Hašek a znovu zopakoval, že když v roce 2003 hlasoval pro vstup do Evropské unie, situace byla jiná. „To, co se dneska v Bruselu děje, je příprava na Evropský svaz,“ prohlásil Hašek a vyčetl Pospíšilovi, že chce Brusel členské státy připravit o právo veta a významně tak omezovat pravomoci jednotlivých členských států.

„Namísto toho, abyste udělali silnou Evropu směrem na venek – abyste byli silní vůči USA, vůči Číně a tak dále a korektně jste diskutovali se členskými státy, tak Brusel dělá bububu a ukazuje ty síly směrem dovnitř – ke členským státům, ale navenek ta síla chybí,“ popsal problém Hašek.

Pospíšil se bránil, že on sám nikdy nehlasoval a není pro to, aby Evropská unie přecházela do jakékoliv formy federace. Žádný takový návrh ani v nejbližší době dle jeho slov není na stole. „Jsem přesvědčený, že v takové podobě, jak je to dneska, to bude následující léta i setrvávat,“ ujistil Haška. „Nikam se neposuneme, protože část lidí chce federaci, část lidí chce Evropu rozmělnit a část lidí říká: nechme to, jak to je, akorát to dělejme trochu lépe. To je racionální pohled, který reprezentuju třeba já.“

Hašek pak začal klást otázky: „Kam směřuje Green Deal? Jak fakticky podvazuje nejenom celou evropskou ale i národní ekonomiku? Co to dělá z hlediska České republiky? Co přinesly emisní povolenky?“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Kroutilová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

bydlení

Stát musí převzít plnou odpovědnost za bytovou politiku a zajistit pro mladé lidi dostatečné kapacity cenově dostupného bydlení. Co touto vaší větou přesně myslíte? A jaká cena za bydlení je podle vás v pořádku? A jak byste řešili problém, že na řadě míst, kde je největší poptávka po bydlení, není u...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠiroko , 01.03.2024 10:13:05
Já mám taky pár slov o Pospíšilovi. Těsně před volbami v roce 2006 se Radovan Krejčíř vytasil s tím, že předal ČSSD směnku na 60 milionů. Byly toho tehdy plné noviny a ČT měla žně. Milka Němcová řekla, že nemá důvod Krejčířovi nevěřit. Pochopitelně i tak byla v šoku. Není pochyb, že ta kauzu ČSSD před volbami poškodila a to ve prospěch ODS. Nedlouho potom Krejčíř utekl do JAR, kde byl zadržen, protože přicestoval na falešný pas. Krejčíř byl ve vazbě a ČR mohla požádat o jeho vydání. Měla na to 40 dní. A v té době byl ministrem spravedlností právě Pospíšil a pod jeho resort vydání té žádosti spadalo. Ale co čert nechtěl, Pospíšil to “omylem” nestihl a Krejčíř byl propuštěn na svobodu. A proč to Pospíšil nestihl? Prý netušil, že se do těch 40 dní vazby počítají i soboty a neděle. Tak určitě. Sice nechápu, proč by se do délky vazby neměly počítat i soboty a neděle, ale budiž. Ale proč to nechávali na poslední chvíli??? Člověka napadne jedině. To “opomenutí” byl dárek od Pospíšila a ODS za výpomoc před volbami s tou směnkou, kterou Krejčíř pochopitelně nikdy neukázal a dokonce narovinu přiznal, že cílem bylo poškodit ČSSD. Tož tak.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…