Potřeba se vykonává na toaletě, ne na ulici, napsal německý starosta běžencům. A Ondřej Neff k tomu dodává něco o kocovině

10.10.2015 15:08 | Zprávy
autor: mp

V Německu brzy nastane kocovina z flámu ušlechtilosti, který teď prožívá německá kancléřka Angela Merkelová a mnozí další nejen v Německu. Západní intelektuálové na všechny apelují, aby pomáhali uprchlíkům v co největší míře, aniž by k tomu dodali, že běženci musí dodržovat naše zvyklosti, pokud u nás chtějí žít – jako např. vykonávat potřebu na toaletě, a ne na ulici a házet odpadky do koše, nikoli na chodník.

Potřeba se vykonává na toaletě, ne na ulici, napsal německý starosta běžencům. A Ondřej Neff k tomu dodává něco o kocovině
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Radnice v německém Hardheimu vydala vyhlášku, v níž uprchlíky žádá, aby platili za to, co si hodlají odnést z krámu, a aby udržovali město čisté. Němci mají rádi pořádek a rádi by, aby nevídali odpadky či exkrementy na ulici.

Je ovšem otázka, zda příslušná vyhláška k něčemu bude. Neff má sice za to, že je normální konat potřeby na toaletách, ale zdá se, že je to teď v německém městě jinak. Publicista se domnívá, že za tento stav můžeme do značné míry poděkovat intelektuálům na Západě, kteří volají po pomoci uprchlíkům v zásadě za každou cenu. V Česku to vidíme jinak. Po vzniku Československa naši intelektuálové volali po idealistických změnách, které měly pomoci pracujícím. Jenže ouha, po roce 1948 se začalo dařit tyto „ideály“ realizovat a ukázalo se, že to nejvíc odnesli právě pracující.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…