Poučíme se z chyb, kál se před kamerami komunista Kováčik. ANO prý odsává voliče všem, protože nemá jasný program

08.10.2016 17:59

Šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik se pro Českou televizi vyjádřil ke krajským volbám. Prozatím se zdá, že komunistům se nevedlo tak jako před čtyřmi lety. Na většinu voličů prý zafungovala válcovací taktika. Komunisté jsou připraveni se z toho poučit pro příští volby.

Poučíme se z chyb, kál se před kamerami komunista Kováčik. ANO prý odsává voliče všem, protože nemá jasný program
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

„Chtěl bych poděkovat všem voličům, kteří se zúčastnili. Ukázalo se, že mnoho voličů uvěřilo válcovací taktice Andreje Babiše (ANO). Chtěl bych pogratulovat vítězi, byť doufám, že to není předčasné. My se z této taktiky poučíme a uvidíme příště. Především je to o penězích, které se investují do kampaně. My jsme billboardy nekupovali. Ale co je důležité. Za našimi krajskými zastupiteli je spousta práce. Pokud naši kandidáti uspějí, tak jsou připraveni pracovat i nadále,“ oznámil Kováčik.

Jedny volby však podle Kováčika nic nerozhodují a změny ve vedení strany se nechystají. Ukázalo se, že u voličů zarezonovala skutečnost, že hnutí ANO nemá jasnější program, což mu dovoluje odsávat voliče všem ostatním stranám.  

Faktem je, že v Ústeckém kraji, kde dosud dominovali komunisté, ANO dokázalo dostat na svou stranu obrovskou část levicových voličů, byť se v roce 2013 Babiš profiloval spíše jako pravicový politik. I když je ANO vládní stranou, dokázalo na svou stranu získat i voliče, kteří se staví spíše proti současné vládě. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme

18:39 Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme

Elektřina zdražuje. Proč se tak děje? „Zdražují se všechny vstupy pro výrobu elektřiny – uhlí, plyn,…