Povinné očkování. Stydím se. Průšvih v Tokiu: Český ,,covidový" lékař může mít dohru

22.07.2021 9:36 | Ze sítí

Velký rozruch vyvolalo nedávno téma neočkovaného člena české výpravy s pozitivním testem na covid-19 po příletu do dějiště olympijských her v Tokiu. Docent, lékař a uznávaný odborník molekulární a translační medicíny Marian Hajdúch na twitteru uvedl, že se stydí za bezdůvodně neočkované zdravotníky. Podle něj by to snad mělo být i povinné, spustil kritiku na neočkovaného lékaře.

Povinné očkování. Stydím se. Průšvih v Tokiu: Český ,,covidový" lékař může mít dohru
Foto: repro Twitter
Popisek: docent Marián Hajdúch

Inkriminovaným českým lékařem  byl Vlastimil Voráček, ortoped, působící například v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Voráček je také dlouholetým lékařem českého fedcupového týmu. Informaci zveřejnil server Seznam Zprávy a následně potvrdil Český olympijský výbor. Identitu lékaře totiž nechtěl z počátku zveřejnit. Lékař nepodstoupil před odletem očkování proti koronaviru, ačkoliv na něj měl jako lékař několik měsíců právo. Takové jednání vyvolalo ve společnosti rozruch.

Anketa

Vnímáte sudetské Němce jako své krajany?

3%
96%
hlasovalo: 19650 lidí

Jedním z výrazných kritiků byl například uznávaný odborník, který se zabývá molekulární a translační medicínou, především onkologickou oblastí onemocnění a infekčními nemocemi. V tomto oboru také založil na olomoucké univerzitě ústav, který řídí. „Až příběh neočkovaného lékaře v olympijské výpravě popíšete v příštím díle knížky Pandemie, tak budoucí generace nebudu věřit, že jste si to nevymyslel. Stydím se za bezdůvodně neočkované zdravotníky a začínám si myslet, že v některých profesních skupinách by to mělo být povinné,“ kritizoval neočkovaného lékaře na twitteru Hajdúch, který  má také zkušenosti z řízením projektů v oblasti výzkumu a vývoje technologií. Reagoval tak na status Michala Kubala, předního redaktora ČT, který celou záležitost považuje za kampaň pro očkování.  „Kampaň za očkování v plném proudu,“ napsal.

Hajdúch také od jara 2020 vedl Laboratorní skupinu při Ministerstvu zdravotnictví, v prosinci 2020 na svou funkci rezignoval. Zdůvodnil to tehdy rozladěností z toho, jak ministerstvo přistupuje k odborným názorům. Podle Hajdúcha se ministerstvo názory odborníků často neřídilo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: sla

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

18:38 Podpora vlády visí na vlásku, varoval politolog. V zimě může být husto...

Výsledky nedávno uskutečněných komunálních a senátních voleb podle politologa Tomáše Lebedy nemůže ž…