Póvl! Prý 70 tisíc. Pavel Šafr si otřel boty o demonstranty

04.09.2022 11:35 | Ze sítí
autor: mp

Šéf resortu spravedlnosti Pavel Blažek znovu varoval, že obavy lidí z energetické krize a tím i obavy lidí z demonstrace z Václavského náměstí v Praze je třeba brát vážně. Lékař Lukáš Pollert, který se proslavil kritikou vládních proticovidových restrikcí, konstatoval, že premiér Petr Fiala (ODS) pravděpodobně nerozumí svým voličům, protože na demonstraci na Václavském náměstí byli i oni. Exministr školství Ivan Pilip nabídl na celou věc ještě trochu jiný pohled.

Póvl! Prý 70 tisíc. Pavel Šafr si otřel boty o demonstranty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest s názvem Česká republika na 1. místě. Naplněné Václavské náměstí chtělo demisi premiéra Fialy

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) bije na poplach. Varuje, že sobotní demonstraci na Václavském náměstí sice svolali proruští sympatizanti, ale to podle Blažka nemění nic na tom, že většina účastníků, asi tak 69 tisíc ze 70, patří mezi lidi, kteří zkrátka a dobře mají obavy z budoucnosti.

„Před rokem by na podobnou akci té dnešní přišlo tak tisíc lidí. Ti přišli i dnes. Nevěřím ale, že těch dalších 69 tisíc byli fanatičtí Putinovci. Byli to lidé obávající se budoucnosti. Berme je vážně. Fakt nechci, abych měl ve své předpovědi ze Sněmovny pravdu. Vůbec nejdu proti Petru Fialovi, on správně hovořil o svolavatelích. A já jen doplňuji, že je neztotožňujeme se všemi protestujícími,“ zdůraznil ministr spravedlnosti.

Reakce na denonstraci

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…