Póvl! Prý 70 tisíc. Pavel Šafr si otřel boty o demonstranty

04.09.2022 11:35 | Ze sítí
autor: mp

Šéf resortu spravedlnosti Pavel Blažek znovu varoval, že obavy lidí z energetické krize a tím i obavy lidí z demonstrace z Václavského náměstí v Praze je třeba brát vážně. Lékař Lukáš Pollert, který se proslavil kritikou vládních proticovidových restrikcí, konstatoval, že premiér Petr Fiala (ODS) pravděpodobně nerozumí svým voličům, protože na demonstraci na Václavském náměstí byli i oni. Exministr školství Ivan Pilip nabídl na celou věc ještě trochu jiný pohled.

Póvl! Prý 70 tisíc. Pavel Šafr si otřel boty o demonstranty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest s názvem Česká republika na 1. místě. Naplněné Václavské náměstí chtělo demisi premiéra Fialy

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) bije na poplach. Varuje, že sobotní demonstraci na Václavském náměstí sice svolali proruští sympatizanti, ale to podle Blažka nemění nic na tom, že většina účastníků, asi tak 69 tisíc ze 70, patří mezi lidi, kteří zkrátka a dobře mají obavy z budoucnosti.

„Před rokem by na podobnou akci té dnešní přišlo tak tisíc lidí. Ti přišli i dnes. Nevěřím ale, že těch dalších 69 tisíc byli fanatičtí Putinovci. Byli to lidé obávající se budoucnosti. Berme je vážně. Fakt nechci, abych měl ve své předpovědi ze Sněmovny pravdu. Vůbec nejdu proti Petru Fialovi, on správně hovořil o svolavatelích. A já jen doplňuji, že je neztotožňujeme se všemi protestujícími,“ zdůraznil ministr spravedlnosti.

Reakce na denonstraci

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

21:00 Pavel kope nožičkou, rozjel se Okamura. Pak přišel Vystrčil

Summit parlamentů NATO v Istanbulu skončil na letišti brífinky Tomio Okamury a Miloše Vystrčila. Ačk…